Međimurje Europska regija sporta za 2022.
5.0 °C
1024.0 hPa
26 %

Monografija „U službi Bogu i ljudima“ predstavljena u Prelogu

Datum objave: 5. prosinca 2017.

Posebno svečano bilo je proteklog vikenda u crkvi svetog Jakoba u Prelogu na predstavljanju monografije „U službi Bogu i ljudima“, knjigom na čijim je stranicama ispisano jedno razdoblje od dugih četiri desetljeća, kako župe, tako i ljudi, mjesta, crkve ali i djelovanja župnika Antuna Hoblaja. Ovom svečanom trenutku, predstavljanja monografije, uz mnogobrojne vjernike, prisustvovali su saborski zastupnik Darko Horvat, župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, prijatelji, članovi obitelji te  predstavnici javnog i vjerskog života.
U stvaranju ove sveobuhvatne monografije sudjelovali su vrsni poznavatelji duhovne tematike ovoga kraja i crkve, glavni urednik Antun Štefan, odgovorni urednik Alojzije Šestan, grafički urednik dr. Krunoslav Novak.  Zatim, prof. dr. Juraj Kolarić, prof. dr. Alojzije Hoblaj, prof. dr. Juraj Batelja i prof. dr. Milan Šimunović, kao i tridesetak članova Uredničkog vijeća. Ujedno, recenzenti monografije su dr. Nenad Malović i mr. Karlo Šimek, dok je lekturu i korekturu odradila Marijana Jakovljević.
Fotografije kao važan segment u praćenju događaja, nastanku, razvoju te promjenama u ovom kraju, potpisuje studio Vipro uz arhivske snimke župnog ureda Prelog. Kroz svoj dugogodišnji predani rad, prečasni Hoblaj ostavio je trag ne samo u preloškoj župi već i među mnogim vjernicima diljem Međimurja. Potvrda njegovog nesebičnog rada, truda ali i  stvaralaštva zauvijek će ostati u koricama ove monografije, brojnim sakralnim objektima i spomenicima koje je obnavljao i pomagao tijekom njihovog nastajanja. Također, dao je veliki doprinos osnivanju Srednje škole u Prelogu, obrazovanju mladih, pastoralnom radu te širenju vjere i vjerskih postulata brojnim mještanima.
Program su svojim nastupima obogatili te dali posebnu čar svečanosti, Mješoviti pjevački zbor Župe sv. Jakoba, Ribari sv. Jakoba, VIS Agnus i Pjevački zbor grada Preloga, dok je odabrane tekstove čitala Dominika Lukačić-Murković.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1341" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content