Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.9 °C
1025.0 hPa
48 %

Održana tradicionalna 26. Međimurska večerja u Zagrebu

Datum objave: 4. prosinca 2017.

26. "Međimurska večerja"u organizaciji Zavičajnog društva „Međimurja“ iz Zagreba i ove je godine tradicionalno održana u zagrebačkom hotelu Panorama. Očuvanje identiteta i kulturne baštine Međimurja, „horvatskog cvetnjaka“, jedni su od primarnih ciljeva spomenutog Društva, a ujedno i okosnica druženja i djelovanja brojnih Međimurki i Međimuraca te velikog broja prijatelja međimurskog kraja u gradu Zagrebu, ali i šire. Ponos svojim krajem, tradicijom koja se svakodnevno prenosi diljem Lijepe naše, još je jednom potvrđena u ovoj prekrasnoj i nezaboravnoj večeri. Događaju su, među ostalima, prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, dugogodišnji predsjednik društva te dobitnik najvišeg županijskog priznanja Nagrade Zrinski mons. Juraj Kolarić, sveučilišni profesor Mijo Bergovec, predsjednik Zrinske garde Čakovec Alojzije Sobočanec, pročelnik Družbe „Braće Hrvatskog Zmaja“-Zmajski stol Čakovec Marijan Ramušćak, načelnici općina Belice Zvonimir Taradi i Selnice Ervin Vičević te mnogi drugi ljubitelji međimurskog kraja, riječi i ljudi uz domaćine predsjednika Zavičajnog društva dr.sc. Danijela Režeka te predsjednika izvršnog odbora Zavičajnog društva Međimurja  Matiju Kikelja.
Iduće godine predstavljanje monografije!
Na samom početku, prisutnima se obratio predsjednik Režek koji je naglasio ponos i zadovoljstvo djelovanjem Zavičajnog društva u Zagrebu punih 8 desetljeća te je pritom iskoristio priliku i zahvalio gradonačelniku Bandiću i županu Posavcu na kontinuiranoj podršci u radu Zavičajnog  društva koje je jedino preživjelo sve izazove Zavičajnih društava u Zagrebu, što je potvrda i kvaliteta istog. Mons. Juraj Kolarić prisjetio pak se samih početaka djelovanja, susreta, te problema kroz koje je skupina ljubitelja i štovatelja Međimurja prolazila tijekom godina. „1936. godine u Zagrebu su osnovana 3 Zavičajna društva od kojih je jedino Zavičajno društvo Međimurje opstalo. Brojni Međimurci i Međimurke u Zagrebu su jedna velika obitelj, ali i ambasadori najsjevernije županije u Hrvatskoj. S posebnim zadovoljstvom i ponosom pripremamo monografiju „Međimurje u Zagrebu“ koja je jedna od glavnih niti vodilja povodom ovako velikog jubileja“, naglasio je. Na samu važnost te vrijednost ovakvih događaja, osvrnuo se i međimurski župan. „Ovo je još jedan dokaz zajedništva, radišnosti naših ljudi i vjerujem da je pred nama večer na kojoj će biti stvorene nove uspomene, a koje će ujedno i biti uvod u 2018. godinu u kojoj ćemo obilježiti 100 godina od pripojenja Međimurja Matici hrvatskoj, ali i predstaviti javnosti Vašu bogatu monografiju“, rekao je Posavec.
26. Međimurska večerja bila je prilika za međusobni susret i prijateljsko druženje s istaknutim gospodarstvenicima, kulturnim i znanstvenim djelatnicima, grada Zagreba i Međimurske županije, a što je svojim dolaskom potvrdio i gradonačelnik Bandić koji se i ovom prigodom obratio javnosti. „Međimurci su vrijedni ljudi te su neki od njih odlučili živjeti u Zagrebu. Sačuvali su svoje korijenje i kraj bez obzira što su iz njega otišli i zato hvala svima Međimurcima koji su ovdje u Zagrebu s nama jer ste i Vi zajedno s nama izgradili ovaj prekrasan grad na koji morate biti ponosni, ali i na monografiju koja će slijedeće godine biti predstavljena“, zaključio je. Uz dobro poznata međimurska jela i okuse, program je svojim nastupom oplemenio Mirko Švenda Žiga.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1333" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content