-1.1 °C
1028.0 hPa
84 %

Već jučer angažirane krim policija i inspekcijske službe u Orehovici

Datum objave: 2. prosinca 2017.

Nakon što je jučer eskalirala situacija i u lokalnim i nacionalnim medijima objavljeno kako se u polja u Orehovici iskrcava mulj koji se vozi iz Zagreba, iz Međimurske županije uslijedila je hitna reakcija nakon koje su sve inspekcijske i državne službe još jučer poslane da istraže situaciju na terenu.
Tako se jasno dalo do znanja da se očekuje žurna intervencija Inspekcije zaštite okoliša, krim policije, sigurnosnih agencija, državnog odvjetništva, Zavoda za javno zdravstvo, Javne ustanove za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima, komunalnih redara Općine i ostalih nadležnih.
Međimurski župan Matija Posavec rekao je kako očekuje hitni izvještaj Inspekcije zaštite okoliša, kako bi se utvrdilo o čemu se točno radi te javnost bila pravovremeno i činjenično informirana.
Iz Županije su pozvali sve službe da izađu na teren, utvrde stanje i nakon istoga obavijeste javnost. Kako doznajemo, već su tijekom jučerašnjeg dana obavljane provjere stanja međimurskih polja i ove problematične situacije, pa bi se stoga uskoro trebalo utvrditi pravo stanje, nakon čega će biti odrađeni i daljnji postupci ukoliko će biti potrebni. Svaka akcija i izlazak službi na teren objasnit će situaciju i utvrditi je li ili nije mulj štetan po međimursko tlo, u kraju koji prednjači u zemlji u zaštiti okoliša i prirode.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content