Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održan Dan mobilnosti u Srednjoj školi Čakovec

Datum objave: 23. studenoga 2017.

U sklopu „Europskog tjedna vještina stečenih u strukovnom obrazovanju“ održan je Dan mobilnosti u sklopu Erasmus+ projekta „The Mobility bridge III“ u Srednjoj školi Čakovec koja je ove godine i nositelj tog projekta. Pokrenut je na inicijativu Europske komisije kako bi se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učinilo privlačnijim kroz razna događanja koja će se održavati u cijeloj Europi, na lokalnoj, regionalnoj i državnoj razini. Obilježavanju Dana mobilnosti u Međimurju prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušec, ravnateljica SŠ Čakovec Gordana Ramuščak, koordinator projekta TMB III Mladen Tota, predstavnici Termi Vivat iz Slovenije te učenici iz SŠ Čakovec, SŠ Prelog, Tehničke škole Čakovec, Ekonomske i trgovačke škole Čakovec, Graditeljske škole Čakovec i Gospodarske škole Čakovec. Strukovno je obrazovanje od iznimne važnosti za Republiku Hrvatsku, a zbog strukture gospodarstva, posebice za Međimursku županiju. Učenici svih strukovnih srednjih škola prezentirali su programe i mobilnosti ostvarene u 2017. godini u okviru Erasmus+ projekata. „Danas stavljamo naglasak na značaj srednjih strukovnih škola. Mislim da srednje strukovne škole u Međimurskoj županiji imaju dobru prošlost i isto tako dobru budućnost i ono što je najvažnije da Međimurska županija kao osnivač vodi računa o upisnoj politici u svojim školama, vodi računa o formiranju razrednih odjela, o formiranju nastavnih programa koji se upisuju i da se naši učenici ne školuju za Zavod za zapošljavanje, već za tržište rada“, istaknula je zamjenica župana.
Budućnost strukovnog obrazovanja u Međimurskoj županiji
U sklopu Dana Mobilnosti održan je i okrugli stol na temu „Budućnost strukovnog obrazovanja u Međimurskoj županiji“ gdje je poslodavcima, strukovnim udrugama i klasterima bila prezentirana mogućnost primanja stranih učenika na stručnu praksu u svoja poduzeća što bi im uvelike omogućilo veću internacionalizaciju poslovanja te unaprjeđenje poslovanja. Raspravi su prisustvovali predstavnici svih srednjih strukovnih škola, Međimurske županije, Ministarstava, predstavnici HZZ-a, HGK-a, HOK-a, predstavnici poslodavaca iz metaloprerađivačke, turističke, zdravstvene industije, a jedno od izlaganja održao je i pročelnik UO za društvene djelatnosti Međimurske županije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1307" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content