Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Javni poziv za dodjelu potpore organizatorima manifestacija iz nadležnosti Ministarstva poljoprivrede u 2017. godini

Datum objave: 13. studenoga 2017.

Predmet Javnog poziva je dodjela potpore u obliku bespovratnih financijskih sredstava  za organizaciju manifestacija koje se održavaju u 2017. godini na području Republike Hrvatske. Potpora je namijenjena organizaciji manifestacija iz djelokruga rada Ministarstva poljoprivrede (u daljnjem tekstu: Ministarstvo) i to za:

 • znanstveno-stručne skupove,
 • gospodarske manifestacije i
 • lokalno-tradicijske manifestacije.

PRIHVATLJIVI KORISNICI POTPORA
Korisnici potpore su organizatori manifestacija sa sjedištem u Republici Hrvatskoj i to:

 1. a) za znanstveno-stručne skupove: obrazovne i znanstveno-istraživačke ustanove, stručna udruženja, udruge, zadruge, savezi udruga, zadružni savezi te trgovačka društva registrirana za organizaciju znanstveno–stručnih skupova;
 2. b) za gospodarske manifestacije: gradovi, županije, Grad Zagreb, županijske i lokalne razvojne agencije, udruge, zadruge, savezi udruga, zadružni savezi te trgovačka društva registrirana za organizaciju sajmova i izložbi;
 3. c) za lokalno-tradicijske manifestacije: općine, gradovi, udruge, zadruge te savezi udruga i zadružni savezi, (koje imaju sjedište u gradu/općini na čijem se području održava manifestacija i koje su registrirane najmanje dvije godine prije podnošenja prijave na ovaj Javni poziv).

Sredstvima ovog Javnog poziva mogu se financirati isključivo sljedeći troškovi nastali organizacijom manifestacija:

 1. troškovi tiskanja materijala: brošure, publikacije, kataloga, zbornika radova, plakata, pozivnica, letaka i nabava radnog/potrošnog materijala vezanog za organizaciju događanja;
 2. troškovi najma: prostora (dvorane, šatora, audio i vizualna tehnika, opreme), najam prijevoznih sredstava u svrhu prijevoza organizatora i izvođača vezan uz organizaciju, štandova i pozornice;
 3. troškovi oglašavanja manifestacije, troškove promocije (prezentacije, medijska promocija, promotivni materijali i dr.);
 4. troškovi smještaja, putni troškovi, honorari (temeljem ugovora) izvođača i vanjskih suradnika;
 5. usluge zaštitarske službe;
 6. druge troškove neposredne organizacije koje Ministarstvo poljoprivrede smatra opravdanim;
 7. troškovi cateringa (jelo, piće, kava) – za znanstveno-stručne skupove 50% od iznosa troškova cateringa, maksimalno 10.000,00 kuna, za gospodarske manifestacije 50% od iznosa troškova cateringa, maksimalno 25.000,00 kuna i za lokalno-tradicijske manifestacije 50% od iznosa troškova cateringa, maksimalno 2.500,00 kuna.

Ministarstvo raspisuje Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu potpore za manifestacije održane od 1. siječnja do 31. prosinca 2017. godine.
Javni poziv otvara se danom objave na mrežnoj stranici Ministarstva www.mps.hr.
Rok za prijavu je 15. 01. 2017.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content