Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Prijem Luke Buljana i Ivana Mučića - nagrađenih „Papandopulovaca“ kod župana

Datum objave: 6. studenoga 2017.

U nastojanju da se mladim glazbenicima u Hrvatskoj pruži što više profesionalnih mogućnosti te da ih se već tijekom školovanja i netom po završetku školovanja uputi u složenost i konkurentnost klasične glazbene scene, Institut hrvatske glazbe i Hrvatska radiotelevizija udružili su se kako bi pokrenuli što sveobuhvatnije natjecanje mladih glazbenika. „Hrvatsko natjecanje mladih glazbenih umjetnika Papandopulo“, pod okriljem UNISON-a – Hrvatskog glazbenog saveza organizira se u čast Borisa Papandopula, jednog od najvećih skladatelja u hrvatskoj povijesti s više od 440 glazbenih djela stvarana za različite sastave i instrumente.
Međimurje predvodnik u stvaranju vrsnih glazbenih umjetnika
Na tom natjecanju sudjelovali su Međimurci Luka Buljan koji je osvojio nagradu za najbolju izvedbu djela Igora Kuljerića – Pop koncert za trubu i orkestar te Ivan Mučić u kategoriji trombona. Kako bi im na tome čestitao, svečani prijem za mlade glazbene virtuoze upriličio je župan Međimurske županije Matija Posavec, koji nije krio zadovoljstvo što Međimurje opet dokazuje da je predvodnik u stvaranju vrsnih glazbenih umjetnika. „Međimurska županija uvijek nastoji biti potpora mladim stvarateljima umjetnosti, kao i onima koji naš kraj kreiraju i pozicioniraju kao jednu od ključnih točaka na glazbenoj karti Hrvatske i Europe“, istaknuo je župan te naglasio kako su to bez sumnje mladi glazbenici poput Luke i Ivana, koji iza sebe već imaju zavidnu karijeru, niz nagrada i priznanja, ali i nastupa koji ih vode prema samom europskom vrhu. Ovo natjecanje samo je jedan od motivirajućih elemenata na njihovom uspješnom glazbenom putu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1280" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content