Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.4 °C
1016.0 hPa
58 %

Sveta misa u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu za sve hrvatske branitelje

Datum objave: 2. studenoga 2017.

Za sve poginule, preminule i nestale branitelje Domovinskog rata, a u prigodi blagdana Svih svetih i Dušnog dana, služeno je misno slavlje u crkvi sv. Nikole biskupa koje je predvodio gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu, fra Željko Železnjak. Svetoj misi prisustvovao je i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec. Prilikom misnog slavlja fra Železnjak poslao je snažnu poruku nadanja u ljubav i mir te poručio kako život bez vremenskih okvira i ograničenja duboka težnja svakog bića. Vjera i sjećanje utkani su u molitvu na poginule, preminule i nestale hrvatske branitelje, vojnike i policajce. „Ova skromna misa samo je djelić naše zahvalnosti prema svim našim prijateljima, rodbini, roditeljima i znancima, svima koji nisu više s nama, te čuvanje od zaborava naših najhrabrijih hrvatskih boraca, branitelja koji su svoje živote ugradili u temelje slobodne domovine Hrvatske“ rekao je u propovijedi fra Železnjak. Za hrvatske branitelje rekao je da su ponizni, milosrdni mirotvorci čista srca koji su i u vrijeme rata znali sačuvati vjeru. Njihova ljubav prema domovini bila je golema, a služili su joj vjerno i s ljubavlju. Poručio je i da zbog žrtve branitelja i svega što su učinili za domovinu moramo biti dublje povezani te da poginuli hrvatski branitelji trebaju nastaviti živjeti u svima nama.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1275" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content