Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Sveta misa u župnoj crkvi sv. Nikole biskupa u Čakovcu za sve hrvatske branitelje

Datum objave: 2. studenoga 2017.

Za sve poginule, preminule i nestale branitelje Domovinskog rata, a u prigodi blagdana Svih svetih i Dušnog dana, služeno je misno slavlje u crkvi sv. Nikole biskupa koje je predvodio gvardijan Franjevačkog samostana u Čakovcu, fra Željko Železnjak. Svetoj misi prisustvovao je i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec. Prilikom misnog slavlja fra Železnjak poslao je snažnu poruku nadanja u ljubav i mir te poručio kako život bez vremenskih okvira i ograničenja duboka težnja svakog bića. Vjera i sjećanje utkani su u molitvu na poginule, preminule i nestale hrvatske branitelje, vojnike i policajce. „Ova skromna misa samo je djelić naše zahvalnosti prema svim našim prijateljima, rodbini, roditeljima i znancima, svima koji nisu više s nama, te čuvanje od zaborava naših najhrabrijih hrvatskih boraca, branitelja koji su svoje živote ugradili u temelje slobodne domovine Hrvatske“ rekao je u propovijedi fra Železnjak. Za hrvatske branitelje rekao je da su ponizni, milosrdni mirotvorci čista srca koji su i u vrijeme rata znali sačuvati vjeru. Njihova ljubav prema domovini bila je golema, a služili su joj vjerno i s ljubavlju. Poručio je i da zbog žrtve branitelja i svega što su učinili za domovinu moramo biti dublje povezani te da poginuli hrvatski branitelji trebaju nastaviti živjeti u svima nama.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1275" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content