Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dvorana i škola pri kraju: Posavec u ministarstvu potpisao ugovor za novih 3 milijuna kuna ulaganja u Orehovici

Datum objave: 31. listopada 2017.

Višegodišnji projekt izgradnje sportske dvorane i dogradnje Osnovne škole Orehovica uskoro će se privesti kraju, osim iz razloga što je u tijeku završna faza radova, ujedno i zato jer su namaknuta sredstva kojima će se ti radovi moći završiti. Danas su naime u Ministarstvu regionalnog razvoja i fondova Europske unije ministrica Gabrijela Žalac i župan Međimurske županije Matija Posavec, uz prisustvo pročelnika UO za društvene djelatnosti Branka Sušeca, na prigodnoj svečanosti potpisali ugovor kojim je prema Programu podrške poboljšanju materijalnih uvjeta u osnovnim i srednjim školama donijeta Odluku o sufinanciranju iznosa radova od 3 milijuna kuna. Velika je to pomoć ovom kapitalnom projektu međimurskog obrazovanja, kako tamošnjih oko 300 učenika na satove tjelesne i zdravstvene kulture pješače i po kilometar. „Uz ova sredstva i ona Međimurske županije osigurat će se ujedno i novih 6 učionica s kojima škola može krenuti u jednosmjensku nastavu i dakako škola dobiva sportsku dvoranu, koju osim djece željno iščekuju i svi mještani, članovi klubova, udruga i ostali koji gravitiraju tom području“, pritom je napomenuo Posavec. Nakon niza apela prema resornim ministarstvima, istaknuo je važnost podrške ministarstva na tom planu, Županiji i Općini Orehovica. 
3 milijuna kuna ministarstva, 10 milijuna Međimurske županije
Uz dva nova zapošljavanja, korištenje dvorane za više od 50% mještana općine, još jedan benefit je i taj što će u novim uvjetima boraviti i predškolarci, kako OŠ Orehovica provodi i program predškole u trajanju od 5,5 sati dnevno. Međimurska županija je u razdoblju od 2014. do 2017., uzimajući u obzir i trenutnu fazu radova, uložila oko 10 milijuna kuna u stvaranje uvjeta školarcima škole u Orehovici, u izgradnju sportske dvorane i 6 učionica.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1270" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content