Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Natječaj "OSIGURANJE USJEVA, ŽIVOTINJA I BILJAKA"

Datum objave: 30. listopada 2017.

U sklopu Programa ruralnog razvoja Republike Hrvatske za razdoblje od 2014. do 2020. godine, točnije Tipa operacije 17.1.1. Osiguranje usjeva, životinja i biljaka, korisnici mogu ostvariti potporu za sufinanciranje dijela premije osiguranja usjeva, životinja i biljaka od proizvodnih gubitaka uzrokovanih nepovoljnim klimatskim prilikama, životinjskim i biljnim bolestima, najezdom nametnika i okolišnim incidentom.
Prihvatljivi korisnici su aktivni poljoprivrednici, odnosno fizičke ili pravne osobe ili grupe fizičkih ili pravnih osoba upisanih u Upisnik poljoprivrednika.
Prihvatljivi troškovi obuhvaćaju važeću premiju osiguranja koja pokriva gubitke proizvodnje veće od 30%, a intenzitet potpore je 65% vrijednosti premije osiguranja, najviše 75.000,00 EUR godišnje po korisniku.
Napominjemo da premija osiguranja treba biti plaćena u svojstvu osiguranika te polica osiguranja poljoprivredne proizvodnje (od jednog ili više štetnih događaja) mora biti važeća u razdoblju za koji se podnosi zahtjev za potporu. Navedena polica osiguranja pokriva isključivo štete nastale uslijed gubitka poljoprivredne proizvodnje od jednog ili više štetnih događaja kao što su:

  • nepovoljne klimatske prilike
  • životinjske i biljne bolesti, te zoonoza
  • najezda nametnika
  • okolišni incidenti i/ili
  • mjere protiv unošenja u EU organizama štetnih za bilje ili biljne proizvode, te mjere protiv njihovog širenja unutar EU.

Rok za podnošenje Zahtjeva je od 1. listopada 2017. do 31. siječnja 2018.
Više informacija o Tipu operacije 17.1.1. Osiguranje usjeva, životinja i biljaka možete vidjeti OVDJE.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content