Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Posjet učenica i učenika Osnovne škole Donji Kraljevec Međimurskoj županiji

Datum objave: 26. listopada 2017.

Terenska nastava dio je odgojno obrazovnog procesa kroz koji se naši najmlađi uče na praktičan i iskustveni način. Tako su na temelju takve edukacije učenice i učenici 3. razreda Osnovne škole Donji Kraljevec u pratnji svoje učiteljice Jasne Balent i turističke pratiteljice Dragice Peti posjetili Međimursku županiju. Tom ih je prilikom u Maloj vijećnici primila viša stručna suradnica za prosvjetu i kulturu u UO za društvene djelatnosti Blaženka Novak te im na njima razumljiv način objasnila ustroj i djelovanje glavnog upravnog i političkog središta njihovog zavičaja. Znatiželjni i iskreni kako samo djeca umiju biti, svojim su pitanjima i razmišljanjima pokušali razjasniti osnove funkcioniranja jedne ovakve institucije te na koji način ona radi kako bi svima, i mlađim i starijim generacijama Međimurje bilo mjesto ugodno za život. Naučili su tako da svaki upravni odjel brine o određenom području, no najviše su se ipak zadržali na onom njima najvažnije, koji se tiče školstva. Saznali su kako Međimurska županija svim učenicima u osnovnim školama osigurava udžbenike, oprema i gradi škole i sportske dvorane, brine o prijevozu mališana, te se na mnogo načina aktivno uključuje kako bi đacima i njihovim roditeljima obrazovanje i školski dani bili ljepši, lakši  i ugodniji. „A hoćemo li dobiti tablete umjesto knjiga? Torbe su nam jako teške! Kako se postaje župan? Koliko vijećnika ima u Skupštini?, samo je dio mnogobrojnih pitanja znatiželjnih mališana na koje su ovim posjetom dobili odgovore.
Za kraj poučnog druženja uz nezaobilaznu fotografiju za uspomenu priređeno je prigodno čašćenje na oduševljenje školaraca.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1264" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content