Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana 33. sjednica Savjeta za sigurnost prometa na cestama u Međimurskoj županiji

Datum objave: 25. listopada 2017.

U Maloj vijećnici Međimurske županije održana je 33. sjednica Savjeta za sigurnost prometa na cestama kojoj su prisustvovali predsjednica Savjeta Alenka Hošnjak, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo Darko Radanović, ispred Grada Čakovca pročelnik Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo Dražen Barić, u ime Grada Preloga pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i financije Željko Poredoš, iz Grada Mursko Središće Antun Šimunić, predstavnica Gospodarske škole Čakovec Smiljka Kovačić, vlasnik Auto škole Topolko Josip Topolko, voditeljica službe Uprave prometne inspekcije pri Ministarstvu mora, prometa i infrastrukture Žaneta Žilić, ravnateljica Županijske uprave za ceste Ljerka Cividini, predstavnica Auto kluba Čakovec Darinka Tompoš,  predstavnica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije Marija Prekupec i tajnica Savjeta Barbara Marciuš.
Jednoglasno usvojen dnevni red, dogovorene preventivne akcije i edukacije
33. sjednicu Savjeta za sigurnost prometa na cestama otvorila je predsjednica Hošnjak. „Prijedlog programa rada Savjeta za Sigurnost prometa na cestama, krenut će od izvješća kao i u proteklim godinama. Dnevni red sastoji se od 4 točke u kojima su Verifikacija zapisnika, donošenje Programa rada Savjeta za sigurnost prometa na cestama za 2018., a samim time i donošenje Financijskog plana Savjeta za sigurnost prometa na cestama za slijedeću godinu te ostala pitanja koja se dotiču djelovanja Savjeta“, objasnila je. U svom ostvarivanju zadaća koje su utvrđene zaključkom o osnivanju, Savjet kao što razmatra tematiku koja je vezana za sigurnost, ono ujedno i provodi preventivne aktivnosti i edukacije djece predškolske, osnovnoškolske dobi te učenike završnih razreda srednjih škola, osobito mladih vozača i onih koji će to tek postati. Na sjednici su se razmatrali dosad odrađeni projekti te projekti čija se realizacija očekuje tijekom 2018. Jedan od trenutno atraktivnijih projekata provodi Gospodarska škola Čakovec koja je u proteklom razdoblju putem natječaja nabavila Simulator vožnje koji predočava vremenske uvjete na cesti, gradsku vožnju, vožnju brzim cestama i ostale nenadane situacije te vremenske neprilike. Pomoću simulatora povećat će se sigurnost na cesti, nastojati smanjiti broj prometnih nesreća i olakšati način rada učenika prometnih usmjerenja. Ujedno, raspravljalo se o prometnoj problematici s prijašnjih sjednica kao što su željeznički i cestovni prijelazi, prometna infrastruktura u Međimurskoj županiji. Programom rada Savjeta za sigurnost prometa na cestama Međimurske županije, predviđene su aktivnosti za čiju su realizaciju potrebna financijska sredstva, a koja su definirana financijskim planom korištenja sredstava Proračuna Međimurske županije, namijenjena za preventivu u prometu tijekom 2018. Sredstva za poligone utrošit će se na dopunu prometne signalizacije i održavanje postojeće, na poligonu za pješake i vozače bicikla u gradu Čakovcu te za nabavu opreme za poligone na kojima će se održavati pripreme za natjecanje „Sigurno u prometu“. Predsjednica je pritom sve upoznala s Javnim pozivom objavljenim na stanicama Ministarstvo unutarnjih poslova RH, za prijavu projekata iz područja sigurnosti cestovnog prometa na području RH za 2018. godinu. Rok za dostavu prijava je 30. studenoga. Planom nabave Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa RH za 2018. osigurat će se sredstva za projekte sanacije opasnih mjesta i promjenu ponašanja sudionika u prometu u određenim područjima. Nastavak 2017. te nadolazeća 2018. donose niz novih preventivnih programa, aktivnosti, edukacija te interakciju s brojnim sudionicima prometa u Međimurskoj županiji, zaključeno je na sjednici.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1262" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content