Svečanošću u Centru za kulturu obilježena 10. obljetnica Udruge Kalinka

Datum objave: 23. listopada 2017.

U prepunoj čakovečkoj dvorani Centra za kulturu održana je jubilarna 10. obljetnica djelovanja i postojanja Udruge „Kalinka“, nad kojom je visoko pokroviteljstvo preuzela predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović uz supokroviteljstvo Međimurske županije, gradova Čakovca, Preloga i Murskog Središća te Veleposlanstva Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj. Svojom nazočnošću, svečanost su uveličali ministar savjetnik u Veleposlanstvu Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj Vladimir Nikolajević Prohorov, saborski zastupnik Branimir Bunjac, zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, potpredsjednik Skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine, ujedno zamjenica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije Sonja Tošić – Grlač, pročelnik za društvene djelatnosti, protokol i europske poslove Grada Čakovca David Vugrinec, prva tajnica Veleposlanstva Natalia Jikimčuk, zamjenica predsjednika Gradskog Vijeća Murskog Središća Ivana Maltarić, pročelnica za društvene djelatnosti Grada Preloga Miljenka Radović, predsjednice Koordinacijskog savjeta ruskih sunarodnjaka Mađarske i Republike Hrvatske Tatjana Kern i Elena Pilicej Ćorko. Podršku Udruzi na obljetnici dali su i predstavnici udruga ruskih sunarodnjaka iz Splita, Zagreba, Požege i Zadra, predstavnici Baranjsko-ruskog društva prijateljstva, ruski sunarodnjaci iz Slovenije i Mađarske, predsjednik Turističkog društva Kobilje, predstavnici Zveze kulturnih društava Slovenije, članice Društva žena Glogovac te predstavnici srpske nacionalne manjine u Međimurskoj i Varaždinskoj županiji. Program je krenuo izvođenjem Lijepe naše i himne Ruske Federacije koje su izveli članovi Pjevačkog zbora Josip Štolcer Slavenski pod ravnanjem Senke Bašek-Šamec. Svoj doprinos ovom kulturno-umjetničkom programu dali su i Ansambl Kalinka, Plesna skupina Malinka, vokalne solistice Ludmila SlatenšekLaura Čurin, Tatjana Mikolaj te Anamarija Glavina,  sopranistica Samanta Grahovec uz klavirsku pratnju Danijela Ota, solistice Marijana Mirana Branilovića, Ukrajinsko kulturno - prosvjetnog društvo Andrej Pelih iz Šumeća, KUD Žiškovec te glazbenici Irina GorčanecIrina HutinecDiana Šinjori. „Deset godina nije puno, ali nije ni malo i kao predsjednica ove najbrojnije ovakve udruge na području Republike Hrvatske želim zahvaliti svim sponzorima te svima koji nas podržavaju, počevši od predsjednice Republike Hrvatske, Međimurske županije, Grada Čakovca i mnogih drugih. Hvala Vam jer bez Vas mi ne bi opstali toliko dugo na ovim prostorima“, prigodno je zahvalila predsjednica Udruge „Kalinka“ Tatjana Mikolaj.
Za desetljeće postojanja dodijeljene zahvalnice
Dodijeljene su i zahvalnice pojedincima za nesebičan doprinos, dugogodišnju aktivnost i podržavanje rada Udruge „Kalinka“. Među nagrađenima, našli su se Tatjana MikolajNatalija HorvatSvetlana Branilović, Marijan BranilovićOlga BranilovićMiran BranilovićVera MoslavacIrina KerovecIrina GoričanecSvetlana MožekAnželinka MalekociLjudmila SlatenšekLora LevehukKristina MalekociMarina BranilovićMagdalena Jakopić i Anamarija Glavina.