Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.8 °C
1023.0 hPa
56 %

Proslavljen jubilej projekta „Pješke ili biciklom na posao“

Datum objave: 19. listopada 2017.

Pod motom „Živimo aktivno i zdravo“ u zgradi Scheier održano je obilježavanje 10. obljetnice djelovanja „Savjetovališta za prevenciju i tretman prekomjerne tjelesne težine i debljine“ te 10. obljetnice provođenja projekta „Pješke ili biciklom na posao“. Debljina danas predstavlja jedan od vodećih javnozdravstvenih problema i izazova suvremenog svijeta, budući je poprimila epidemijske razmjere, izaziva brojne komplikacije, dovodi do prijevremene smrtnosti, smanjuje kvalitetu život oboljelih i donosi velike direktne te indirektne troškove. Obljetnici su prisustvovali voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine, ujedno zamjenica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije Sonja Tošić – Grlač, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije Marina Payerl-Pal, voditeljica Djelatnosti za javno zdravstvo i voditeljica Savjetovališta Renata Kutnjak Kiš te mnogi drugi gosti, sudionici i organizatori ovih svečanosti. „Svi vi korisnici, koji ste nam počeli dolaziti puni povjerenja u nas, primjenjivati naučena znanja te osobno promicati, širiti pozitivne stavove zdravog načina života, hvala Vam od srca na tome, jer je teško te neizvjesno ustrajati i proširivati započeto u mnogo situacija bez potrebne podrške“, rekla je ravnateljica Zavoda. Budući da se tjelesna aktivnost, uz pravilnu prehranu, smatra neizostavnim čimbenikom u prevenciji i tretmanu kroničnih bolesti među kojima je i pretilost, Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije pokreće i brojne inicijative s ciljem promicanja redovite tjelesne aktivnosti. Jedna od tih inicijativa je projekt „Pješke ili biciklom na posao“, koji provode već 10 godina u mjesecu rujnu. „Preventivni programi i programi koji su od izuzetne važnosti, Međimurska županija podupire na sve načine, tako i na financijski te ćemo dalje biti podrška ovakvim projektima i akcijama u budućnosti, jer su hvalevrijedni i njima se dičimo“, istaknula je voditeljica Odsjeka. „Vjerujem da svi koji ste ovdje znate kako nije lako uhvatiti se u koštac sa životnim navikama, to je jedan dugotrajan proces, nimalo jednostavan, ali eto mi smo se svi zajedno trudili i postigli smo više nego dobre rezultate“ nadovezala se voditeljica Savjetovališta. Među 91 sudionika akcije, u kategoriji biciklisti nagrađeni su Nevenka Markač iz Donjeg Mihaljevca, Dragutin Cvija iz Strahoninca, Lidija Posavec iz Čakovca, u kategoriji pješaka Mateja Bajs iz Mihovljana, Sanja Turk iz Čakovca i Nataša Lesar iz Šenkovca. Prva nagrada u svakoj od pojedinačnih kategorija biciklista i kategorija pješaka bila je bicikl, druga nagrada biciklistička kaciga, a treća aparat za mjerenje broja koraka, pedometar. Najveći broj prijeđenih kilometara tijekom akcije zabilježen je kod Borisa Kunštena iz Žiškovca koji je prošao 800 km i nagrađen je ciklokompjuterom, biciklističkom majicom i reflektirajućom trakom.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1253" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content