Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Europskim projektima ususret novoj suradnji Szigetvara i Međimurja

Datum objave: 18. listopada 2017.

U Muzeju Međimurja Čakovec održan je inicijalni sastanak kao priprema za prekogranični projekt operativnog programa Interreg Mađarska-Hrvatska 2014.-2020., a koji će spojiti Međimursku županiju i Grad Szigetvar. Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, voditelj Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, pročelnik UO za društvene, protokolarne i europske poslove Čakovca David Vugrinec uz ravnateljicu Muzeja Mašu Hrustek Sobočan, ugostili su izaslanstvo mađarskog Szigetvara na čelu s gradonačelnikom dr. Peterom Vassom. Sastanku su također prisustvovali ravnatelj Mađarskog instituta u Zagrebu dr. Denes Sokcsevits, ravnateljica tamošnjeg muzeja Kornelia Sojko Sinjkovic, akademski kipar Vanyur Istvan i prevoditeljica Aniko Der. Predstavnice Muzeja Čakovec bile su još i kustosice Branka Marciuš i Ana Šestak te voditelj marketinga Zlatko Bacinger.
Kulturno-turistička suradnja između Međimurja i Szigetvara!
Suradnjom Čakovca i Szigetvara te njihovih matičnih muzeja žele se osmisliti kulturni projekti, unaprijediti kulturno–turistička suradnja, ali i provjeriti mogućnosti dinamičnijeg korištenja europskih fondova. „Ova suradnja samo je nastavak dobre prakse te početak još boljeg međudržavnog povezivanja u turističkom, kulturnom i enogastronomskom segmentu. Voljela bih da osmislimo plan povezivanja naših gradova, naših muzeja kako bismo posjetitelje privukli s cjelokupnim ciklusom promidžbe koja prikazuje najbolje od oba grada, ali i bogatstvo naših predaka“, istaknula je Herman te se nadovezala kako bi voljela da se u što kraćem vremenu projekt realizira te postane funkcionalan. Gradonačelnik Vass pritom je pohvalio međusobnu suradnju Županije i gradova u okviru prošlogodišnjeg obilježavanja jubilarne 450. obljetnice Sigetske bitke te izrazio želju za što više zajedničkih projekata. „U pripremi imamo mnogo projekata koji bi kao međunarodni dobili veći značaj i težinu, ukoliko bismo ih zajednički aplicirali na europske natječaje“, osvrnula se ravnateljica Hrustek Sobočan. U narednom razdoblju uskladit će se projekti, planirati buduće aktivnosti i investicije koje će zasigurno pridonijeti ostvarivanju budućih planova muzeja i gradova, a time će se pridonijeti kvaliteti i raznovrsnijoj ponudi naših područja. Gradonačelnik Kovač na samom kraju pohvalio je zajedničku suradnju te obećao pomoć i Grada Čakovca. 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1250" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
   

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content