Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

14. Dani zahvalnosti održani na MESAP-u u Nedelišću

Datum objave: 17. listopada 2017.

Po 14. puta zaredom održana je manifestacija Dani zahvalnosti, pod organizacijskom palicom Turističke zajednice Općine Nedelišće, kao događanje na kojem iz godine u godinu sudjeluje sve više izlagača, udruga, klubova, obrta i OPG-ova, ali i fizičkih osoba. Cilj manifestacije je oživjeti kulturu ovog kraja, autohtona jela i pića, prikazati stare zanate i obrte te razmijeniti iskustava.
U Nedelišće, tamošnju sajamsku dvoranu MESAP, izlagači su i ovog puta pristigli iz cijelog Međimurja, susjednih županija, ali i izvan granica Lijepe naše, posebice iz Mađarske i Slovenije. Ova cjelodnevna manifestacija popraćena je i stalnim izvedbama najboljih KUD-ova. Proveden je izbor najuspješnijih izlagača u kategorijama najljepše uređeni štand, međimursko najslatko, međimursko najslano i najatraktivnije kreacije s jesenskim plodovima.
U bogatom kulturno – umjetničkom programu sudjelovali su Dječji vrtić Zvončić Nedelišće, Dječji vrtić Zvjezdica Nedelišće, Mažoretkinje Nedelišća, Mažoretkinje Štrigove, KUD Goričan, Folklorna skupina Zalakarosz i Rugyecske (Mađarska), Folklorni ansambl HKD Pomurje – Lendava i KUD „Zvuci Banije“ Jabukovac.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1249" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content