Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

3. Europski tjedan sporta u Međimurju obilježen FlashMOVE-om

Datum objave: 27. rujna 2017.

Moto Europske unije je „Ujedinjeni u raznolikosti“, stoga je u sklopu NowWeMOVE kampanje i 3. po redu Europskog tjedna sporta, a pod tim motom i pokroviteljstvom Međimurske županije i Zavoda za javno zdravstvo, na Trgu Republike u Čakovcu održan plesni događaj, pod nazivom FlashMOVE. Na istom je sudjelovalo više od 500 djece iz 11 osnovnih i 5 srednjih škola te članovi udruga građana. Kroz vježbanje, rekreaciju i kampanju vodile su ih seniorke Plesnog studia „Vivona“ s voditeljicom Karmen Kovačević Jambor. Otvorenju plesne manifestacije prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušec. „Sve Vas pozivam da se rekreirate kroz čitav život, 365 dana u godini da se bavite sportom, krećete, da se bavite plesom i međusobno družite, ne samo u ovom tjednu sporta. Posebno hvala Zavodu za javno zdravstvo, školskim preventivnim programima i svima onima koji su se uključili u ovu akciju“, rekla je zamjenica župana prilikom otvaranja plesa, na koju se nadovezala ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Marina Payerl-Pal. „Zahvaljujem se svim našim partnerima koji se već 4. godinu za redom odazivaju na ovu iznimno vrijednu inicijativu, zahvaljujem Vam što ste dio toga jer kretanje je jedna od osnovnih pretpostavki zdravog življenja te se nadam da ćete kroz ovu inicijativu isto prihvatiti kao stil života“.
U Međimurju je tako proveden program s ciljem promicanja Europskog tjedna sporta, te su svi prisutni baš kao i građani diljem Europe tim povodom izveli koreografiju koja se postupno razvija i kojoj se prolaznici mogu organizirano, ali i nasumično pridružiti i pritom rekreirati. Nakon zajedničkog plesa organizirano je druženje učenika s vrhunskim sportašima iz Međimurja, a i među učenicima našli su se uspješni učenici sportaši, uključeni u hrvatske reprezentacije. Akciju su tako podržali najbolja hrvatska biciklistica Mia Radotić, najbolja hrvatska gimnastičarka Tijana Tkalčec, državna rekorderka u dugom triatlonu Jasmina Ilijaš, atletičar  David Verli, stolnotenisač Stjepan Škoda, biciklist Stjepan Hunjak, badmintonaši  Luka Grubić i Lino Zadravec, atletičarka Nina Dobša, bench press natjecatelj Martin Slaviček i karatistica Lucija Lisjak.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1222" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content