-2.5 °C
1026.0 hPa
85 %

3. Europski tjedan sporta u Međimurju obilježen FlashMOVE-om

Datum objave: 27. rujna 2017.

Moto Europske unije je „Ujedinjeni u raznolikosti“, stoga je u sklopu NowWeMOVE kampanje i 3. po redu Europskog tjedna sporta, a pod tim motom i pokroviteljstvom Međimurske županije i Zavoda za javno zdravstvo, na Trgu Republike u Čakovcu održan plesni događaj, pod nazivom FlashMOVE. Na istom je sudjelovalo više od 500 djece iz 11 osnovnih i 5 srednjih škola te članovi udruga građana. Kroz vježbanje, rekreaciju i kampanju vodile su ih seniorke Plesnog studia „Vivona“ s voditeljicom Karmen Kovačević Jambor. Otvorenju plesne manifestacije prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušec. „Sve Vas pozivam da se rekreirate kroz čitav život, 365 dana u godini da se bavite sportom, krećete, da se bavite plesom i međusobno družite, ne samo u ovom tjednu sporta. Posebno hvala Zavodu za javno zdravstvo, školskim preventivnim programima i svima onima koji su se uključili u ovu akciju“, rekla je zamjenica župana prilikom otvaranja plesa, na koju se nadovezala ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Marina Payerl-Pal. „Zahvaljujem se svim našim partnerima koji se već 4. godinu za redom odazivaju na ovu iznimno vrijednu inicijativu, zahvaljujem Vam što ste dio toga jer kretanje je jedna od osnovnih pretpostavki zdravog življenja te se nadam da ćete kroz ovu inicijativu isto prihvatiti kao stil života“.
U Međimurju je tako proveden program s ciljem promicanja Europskog tjedna sporta, te su svi prisutni baš kao i građani diljem Europe tim povodom izveli koreografiju koja se postupno razvija i kojoj se prolaznici mogu organizirano, ali i nasumično pridružiti i pritom rekreirati. Nakon zajedničkog plesa organizirano je druženje učenika s vrhunskim sportašima iz Međimurja, a i među učenicima našli su se uspješni učenici sportaši, uključeni u hrvatske reprezentacije. Akciju su tako podržali najbolja hrvatska biciklistica Mia Radotić, najbolja hrvatska gimnastičarka Tijana Tkalčec, državna rekorderka u dugom triatlonu Jasmina Ilijaš, atletičar  David Verli, stolnotenisač Stjepan Škoda, biciklist Stjepan Hunjak, badmintonaši  Luka Grubić i Lino Zadravec, atletičarka Nina Dobša, bench press natjecatelj Martin Slaviček i karatistica Lucija Lisjak.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1222" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content