Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1032.0 hPa
86 %

Međimurcima dva odličja na 22. Državnim športskim igrama dragovoljaca i veterana Domovinskog rata

Datum objave: 26. rujna 2017.

Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske Podružnica Međimurska županija bila je domaćin ovogodišnjih Državnih športskih igara dragovoljaca i veterana Domovinskog rata. Igre su okupile oko 1100 natjecatelja iz 20 ekipa županijskih podružnica Udruge koji su odmjerili svoje snage u 8 disciplina. Samo natjecanje održalo se pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja i supokroviteljstvom Međimurske županije i Grada Čakovca, a nakon mimohoda i svečanog otvaranja igara, ekipe su se rasporedile po sportskim borilištima.
U Međimurju 1996. godine održane prve sportske igre!
Najbolji pojedinci i ekipe nagrađeni su u dvorani MESAP-a u Nedelišću gdje je održano proglašenje rezultata i uručenje pehara kojem su prisustvovali general Đuro Dečak, župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenikom Josipom Grivcem, zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović, načelnik Općine Nedelišće Darko Dania, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec, te predsjednici i predstavnici braniteljskih i stradalničkih udruga iz Domovinskog rata županijske i državne razine.
Tihomir Želežnjak srebrni, a Dražen Hajdinjak brončani
Prve sportske igre dragovoljaca i veterana Domovinskog rata održale su se 1996. godine u Međimurju, te su se nakon 20 godina vratile u našu županiju. Članovi podružnica natječu se u streljaštvu, kuglanju, boćanju, malom nogometu, povlačenju užeta, stolnom tenisu, šahu i elektronskom pikadu u kojem sudjeluju samo žene sudionice Domovinskog rata. Ukupni pobjednici igara bili su članovi Podružnice Primorsko-goranske županije, dok je Međimurska županija osvojila 9. mjesto. Od naših Međimuraca Dražen Hajdinjak osvojio je 3. mjesto u streljaštvu, a Tihomir Želežnjak 2. mjesto u šahu. Nakon proglašenja rezultata svi sudionici uživali su u svečanoj večeri i koncertu Mirka Švende Žige i Podravskih tamburaša.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1218" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content