Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dodijeljene 42 majstorske diplome – u Međimurju najtraženiji soboslikar-ličilac i strojobravar

Datum objave: 26. rujna 2017.

U prostorijama Obrtničke komore Međimurske županije dodijeljene su majstorske diplome za 41 majstora u 16 različitih zanimanja. Kandidati su polagali ispite na rokovima u prosincu 2016., veljači i svibnju 2017. godine, a diplome za uspješno položene ispite uručili su im župan Međimurske županije Matija Posavec i predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Boris Lukovnjak.
Bližimo se 500-toj diplomi novim majstorima
„Najzastupljenija su zanimanja soboslikar-ličilac i strojobravar, te smo vrlo ponosni na broj diploma koji smo postigli u 21 godini rada. Do kraja godine slijede još dva ispitna roka, pa se nadamo da ćemo dostići brojku od 500 diploma“, rekao je Lukovnjak. Temeljem dobre prakse, organizacijom majstorskih ispita u Obrtničkoj komori Međimurske županije u proteklih više od 20 godina, uspješno su dosad ispite položila 461 kandidata iz svih dijelova Hrvatske. Tako je ovom prilikom predstavljeno 39 novih majstora u 16 zanimanja. Tako majstorske diplome ima 6 soboslikara-ličilaca, 5 strojobravara, 4 fasadera, po 3 natkonobara, sukuhara, stolara, bravara i elektroinstalatera, po 2 kozmetičara, automehaničara i plinoinstalatera, te po jedan elektromehaničar, očni optičar, zidar i autoelektričar. Valja spomenuti da su Tomislav Novak i Goran Biškup položili po dva ispita. Župan Posavec izrazio je svoje čestitke obrtnicima i dodao: „Vaš uspjeh ujedno je uspjeh i Međimurske županije, jer želimo razvijati obrtničku i gospodarsku sredinu u našem kraju. Ključno je da imate radna mjesta i poslovnu motivaciju, te se nadam da će vam se uloženo vratiti i da ćete ostati raditi u našem Međimurju“. Na ovim ispitnim rokovima bila je prijavljena 31 osoba iz Međimurske županije, 9 iz susjedne Varaždinske županije i 1 iz Istarske županije. U Obrtničkoj komori Međimurske županije trenutno se mogu polagati majstorski ispiti za 33 različita obrtnička zanimanja. Majstorski ispit položili su: Irena Andročec, Mišel Margotić, Krešimir Fučko, Ivan Režek, Denis Katanec, Dino Kovačić, Luka Filipić, Maja Martinec, Dejan Peter, Damir Golomboš, Siniša Medved, Jurica Rodiger, Zvonimir Karlović, Tomislav Pintar, Slavko Bihar, Goran Bistrović, Vjekoslav Škvorc, Marko Čerjavić, August Mesarek, Ivan Horvat, Davor Filiić, Nikola Pozder, Josip Puklavec, Mihael Deban, Goran Šoltić, Zoran Vrabec, Jasmina Graf, Sanjica Rak, Dominik Knezić, Matija Kočiš, Vedran Mesarić, Patrik Končić, Davor Kranjec, Goran Podvezanec, Neven Migles, Bojan Novak, Dubravko Horvat, Tomislav Novak i Goran Biškup.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1217" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content