Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U nedjelju, 24. rujna očekuju nas „Dani zlata i starih zanata“ u Donjem Vidovcu

Datum objave: 21. rujna 2017.

Kako bi nastavili s ciklusom događanja i aktivnosti u Međimurju, Općina Donji Vidovec uz potporu Turističke zajednice Međimurske županije predstavile su novu manifestaciju naziva „Dani zlata i starih zanata“. Program su u Hotelu „Golf“ predstavili zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, ujedno i zamjenica predsjednika TZ Međimurske županije, te načelnik Općine Donji Vidovec Josip Matulin. Tako je najavljeno kako će se „Dani zlata i starih zanata“, održati u nedjelju 24. rujna s početkom u 10:00 sati, dok će svečano otvaranje biti upriličeno u 10:30 sati. Posebnost svečanosti biti će i posebna čestitka za 95. rođendan najstarijeg zlatara Mateja Horvata. Kako je najavljeno, očekuje se prisustvovanje domaćih OPG-ova koji će pripremati tradicionalne kolače naših autohtonih receptura, koji će se pritom prodavati, a prihod od njihove prodaje ići će u pomoć za izdavanje zbirke pjesma donjovidovske pjesnikinje Barbare Matulin. „Ovo je jedna ideja koja se već dosta dugo razrađuje i samo još jedan kamenčić u mozaiku svega onoga što nude donje Međimurje i Donji Vidovec vezano uz ispiranje zlata. Očekuje nas i prikaz te tradicije koja je sve popularnija, koja privlači sve više znatiželjnika i turista u našu destinaciju“, istaknula je zamjenica Herman.
 Važno povezivanje ukupne ponude donjeg dijela Međimurja
Svaki ljubitelj i posjetitelj ove manifestacije moći će se upoznati sa starim zanatima, uživati u panoramskoj vožnji čamcem kanalom „HE Dubrava“, okušati u ispiranju zlata, uz mnoge druge popratne sadržaje kojima će se dočarati život, trud i rad naših predaka. „Ponosan sam da smo pokrenuli jednu takvu inicijativu razvijanja turizma u našoj općini te se nadam daljem povećanju broja takvih manifestacija koje će privlačiti sve više i više zaljubljenika u tradiciju našeg donjeg Međimurja“, izjavio je načelnik. Donje Međimurje počelo je sve više razvijati svoju ponudu raznim manifestacijama, pa tako postaje poželjna turistička destinacija. „Vjerujem kako ćemo uz ovu manifestaciju našim Međimurcima, ali i svim gostima pokazati i dočarati druge posebnosti ovog područja, naš dobravski ljuk, košaraštvo, šibe i ribe, veliki skok u rijeku Dravu, međimurska alka,čime bi se podigla zanimacija stanovnika cijelog Međimurja te turista iz cijelog svijeta“ zaključila je zamjenica Herman.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1206" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content