-2.0 °C
1026.0 hPa
85 %

Sjednica HGK: Međimurje bilježi pozitivan trend prema svim gospodarskim pokazateljima

Datum objave: 15. rujna 2017.

Gospodarsko vijeće HGK – Županijske komore Čakovec održalo je proširenu sjednicu u zgradi Scheier na kojoj je predstavljen gospodarski profil Međimurske županije u 2016. godini. Osim članova Gospodarskog vijeća HGK – ŽK Čakovec, sjednici je prisustvovao i župan Međimurske županije Matija Posavec, zajedno s pročelnikom Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti Međimurske županije Darkom Radanovićem te predstavnicima međimurskih općina i gradova. „Često u javnim nastupima i izlaganjima ističemo da je jedan od preduvjeta za razvoj gospodarstva sinergija poduzetnika, institucija vezanih uz gospodarstvo i jedinica lokalne samouprave. U Međimurju je takva sinergija na vrlo visokom nivou, a da bi nastavili dobru suradnju i razvoj, cilj je ove sjednice upoznati sve koji su involvirani u gospodarstvo s trenutnim gospodarskim profilom naše županije", riječi su kojima je predsjednik HGK – Žk Čakovec Mladen Križaić otvorio sjednicu. Razvojne raznolikosti i gospodarski potencijal županija predstavio je direktor Sektora za financijske institucije, poslovne informacije i ekonomske analize pri HGK Zvonimir Savić.
Međimurje ima najveći rast prosječne neto plaće u Hrvatskoj od 2008. do 2015.!
U svom izlaganju Savić je istaknuo kako je Međimurje najrazvijenija županija kontinentalne Hrvatske nakon Grada Zagreba, te jedina kontinentalna županija kojoj je BDP 2014. bio veći nego 2008. godine. Među 1000 najvećih tvrtki u Hrvatskoj 2016. godine našlo se 28 međimurskih tvrtki, a naše gospodarstvo uglavnom se temelji na prerađivačkoj industriji s razvijenim djelatnostima poljoprivrede, trgovine i graditeljstva. Tako je Međimurje županija s najvećim udjelom prerađivačke industrije u BDP-u, koji iznosi 38,6 %. Važno je istaknuti i da smo među županijama koje su najviše poboljšale stopu nezaposlenosti od 2008. godine, te da imamo najveći rast prosječne neto plaće u razdoblju od 2008. do 2015. godine. Izvoz nam je najviše oslonjen na njemačko tržište, a s obzirom na ukupnu robnu razmjenu Hrvatske, Međimurska županija je sudjelovala s 4,5% u izvozu, što nas svrstava u sam vrh hrvatskih županija u udjelu izvoza. „Gospodarski pokazatelji Međimurske županije pokazuju nam da možemo biti zadovoljni dosadašnjim razvojem i pozitivnim brojkama, no uvijek trebamo težiti boljem. Za svaki problem postoji rješenje do kojeg možemo doći zajedničkom suradnjom, te trebamo stvoriti još uspješniju i kvalitetniju sredinu sa zadovoljnim i motiviranim radnicima. Želim čestitati svim našim gospodarstvenicima koji u ovim zahtjevnim vremenima posluju uspješno, pogotovo onima koji redovno isplaćuju plaće i poštuju svakog radnika", dodao je župan. Međimurska županija po svim mjerljivim segmentima bilježi pozitivan trend, a uz našu kvalitetnu radnu snagu, dobro razvijene poslovne zone i kulturu poslovanja, dobru povezanost s drugim krajevima Hrvatske i zemljama Europske unije, te spremnost jedinica lokalne samouprave na suradnju, zasigurno imamo mnogo prednosti i potencijala za daljnji razvoj i ulaganja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1192" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]               

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content