Dani Kalmana Mesarića u Prelogu od 15. rujna

Datum objave: 12. rujna 2017.

Dani Kalmana Mesarića pokrenuti su 2014. godine. Motivacija za pokretanje bila je  prije svega upoznavanje Priločanaca s vlastitim sugrađaninom i poticanje interesa za njega i njegov opus, objavljivanjem njegovih djela (roman Dravom zlato plovi,  2014., komedija Gospodsko dijete, 2015. te drama I u našem gradu, 2016.), uz radionice, predavanja i promocije. Druga motivacija bila je afirmacija Kalmanova svjetonazora i poetike predstavljanjem kreativnih sugrađana iz Preloga i okolice koji stvaraju poeziju, prozu ili dramu iz pučke poetike.
Kalman Mesarić jedan je od malobrojnih suvremenih pisaca iz Međimurja čiji je doprinos hrvatskoj književnosti itekako vrijedan poštovanja i zaslužuje da se o njemu priča, da ga se čita i istražuje. Ovogodišnji Dani Kalmana Mesarića nastavljaju širiti cijelu priču i izvan granica Međimurja otvarajući nove teme i nova područja.
Vjerujemo da će u bogatom programu koji je osmišljen za ovogodišnje Dane Kalmana Mesarića pronaći nešto zanimljivo i podržati cijelu manifestaciju svojim dolaskom na pojedine događaje.
PROGRAM  MANIFESTACIJE „DANI KALMANA MESARIĆA“

15.09.2017 (PETAK)
                18:00     Dom kulture Grada Preloga
Otvaranje manifestacije