6.3 °C
1024.0 hPa
20 %

Proslavljena 15. obljetnica posvete Župne crkve sv. Antuna Padovanskog – Čakovec Jug

Datum objave: 8. rujna 2017.

Na blagdan rođenja Blažene Djevice Marije - Malu Gospu, 8. rujna, Župa sv. Antuna Padovanskog u Čakovcu proslavila je 15. obljetnicu posvećenja, ujedno i drugo proštenje župe. Tim povodom središnje euharistijsko slavlje, koje je sa svećenicima čakovečkog dekanata predvodio varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, pohodio je župan Međimurske županije Matija Posavec. Pripreme za blagdan počele su trodnevnom duhovnom obnovom od 5. do 7. rujna predvođenom fra Ivanom Crnkovićem, mladomisnikom na službi u župi sv. Nikole biskupa u Čakovcu.
Mnogobrojni vjernici, predstavnici svjetovne vlasti i društvenog života okupili su se na svečanom misnom slavlju, među kojima su bili i gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač sa zamjenikom Zoranom Vidovićem, Đuro Bel, član župnog ekonomskog vijeća i Tomo Blažeka, tajnik Matice hrvatske – Ogranak Čakovec.
Pozdravne riječi uputio je na početku misnog slavlja župnik fra Tomislav Božiček, koji se prisjetio svih onih koji su svoje vrijeme posvetili župi, dok je biskup Mrzljak čestitao na velikom jubileju, te podsjetio da je svaka obljetnica prilika da zahvalimo Bogu na svim godinama i trenucima koje nam je udijelio. Župna crkva sv. Antuna Padovanskog počela se graditi 1993. godine, a blagopokojni biskup mons. Marko Culej posvetio je crkvu na sam blagdan Male Gospe 8. rujna 2002. godine.
Svete mise i proslava obljetnice bile su prilika da se zahvali svim donatorima, župljanima i graditeljima crkve koji su sudjelovali u izgradnji od postavljanja kamena temeljca pa sve do danas kada je crkva sv. Antuna Padovanskog primjer prave zajednice i hram vjere.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1184" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Povodom otvorenja rekonstruiranog Odjela abdominalne i dječje kirurgije Županijska bolnica Čakovec ugostila liječnike iz Klinike za dječje bolesti Zagreb na jednodnevnom Simpoziju o dječjoj kirurgiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 29. siječnja 2022. - Danas do 13:30 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content