Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Novi korak u radu Udruge za autizam “Pogled“

Datum objave: 4. rujna 2017.

U novim prostorijama Udruge za autizam Pogled iz Nedelišća održana je početna konferencija za projekte “Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj“ i “Kotačić koji nedostaje“. Na konferenciji je prisustvovala voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine  Sonja Tošić – Grlač koja je ujedno i pomoćnica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije. Projekte je predstavio predsjednik Izvršnog odbora Udruge za autizam Dalibor Kuhta. Vrijednost oba projekta je 1.301.913,00 kuna, od toga projekta “Kapacitiraj, organiziraj, volontiraj” 671.913,00 kuna i traje 18 mjeseci te projekta “Kotačić koji nedostaje” 630.00,00 kuna za koji će se svake godine kroz naredne tri godine isplatiti 210.000,00 kuna. “Međimurska županija podupire rad Udruge Pogled kao i svih ostalih udruga civilnog društva koje pružaju određene usluge, koje daju svoj doprinos razvoju civilnog drušva Međimurske županije. Ne samo da podupire financijski što je iznimno važno svim Udrugama, nego ih podupire i financijsko tehničkom smislu, tj. Upravni odjel za društvene djelatnosti sa svojim djelatnicima i REDEA, svi pomažu u pisanju projekata i u administrativno tehničkoj podršci za sve” istaknulna je Tošić – Grlač. “Vezano za prvi projekt, pokušat ćemo pilotirati i dvije nove usluge. Prvo bi htjeli obučiti Centar za socijalnu skrb da mogu imati svoje volontere koji će odlaziti kućama na dva, tri sata, kako bi se roditeljima omogućio odmak, kada bi volonteri radili s djecom, a Savezu pokušavamo ojačati njihove članice za vođenje volontera, kako da dobe volontere  jer zapravo bez volontera mi ne možemo raditi” opisao je prvi projekt  predsjednik Udruge Kuhta, dok je za drugi istaknuo: “Radi se o projektu Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a vezan je na pružanje socijalnih usluga. Mi nemamo sklopljeni ugovor s ministarstvom, ali ove tri godine su generalna proba i mi ćemo sigurno podnijeti zahtjev za sklapanje ugovora kako bi i država djelomično financirala te terapije”. Ovo je jedan veliki iskorak u pomoći Udruzi koja broji više od stotinjak korisnika u njihovom novootvorenom centru u Nedelišću. Dakako, ljudi dobra srca su na pravom mjestu i njih nikada dovoljno, pa su predstavnici Udruge tom prigodom sve ohrabrili i pozvali da im se pridruže, da pomognu onima kojima je to najpotrebnije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1175" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content