Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.4 °C
1028.0 hPa
52 %

Međimurje ugostilo više od 900 karatista na turniru „Međimurje Open“

Datum objave: 3. rujna 2017.

U dvorani Graditeljske škole Čakovec, Karate klub Globus organizator je 21. Međunarodnom karate turniru „Međimurje Open“, koji se tradicionalno održava početkom rujna već 21 godinu za redom. Na turnir je prijavljeno više od 900 natjecatelja iz svih kategorija od najmlađih, pa sve do seniora, kako iz Hrvatske tako i iz susjednih zemalja. Veličina ove manfestacije dokazana je dolaskom mnogih reprezentacija i klubova diljem svijeta, iz Slovenije, Mađarske, Bosne i Hercegovine, Austrije, Francuske, Italije, Slovačke, Srbije, Makedonije, Egipta i mnogih drugih. Otvorenju turnira prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županje Sandra Herman, gradonačelnik grada Čakovca Stjepan Kovač sa zamjenikom Zoranom Vidovićem te predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik Europskog karate saveza (EKF) Stjepan Čelan.
Želim izraziti jedno veliko zadovoljstvo za ovako uspješnu organizaciju za koju treba čestitati svim članovima našeg kluba, simpatizerima i svim našim roditeljima, našim natjecateljima koji nastupaju ovdje u velikom broju i kotiraju za najsjajnija odličja”, izjavila je zamjenica župana. Prisutnima se obratio i predsjednik Hrvatskog karate saveza. „Zahvaljujem se organizatorima i svima ovdje prisutnima koji podržavaju ovo natjecanje karatea u Čakovcu. Veliko je ovo natjecanje, mnogo je natjecatelja, mnogo je sudaca, cijela dvorana je zauzeta, to sve, ta slika govori o važnosti ovoga ovdje i vidi se da je to na onoj pravoj svjetskoj razini”.
Zbog velikog broja vrhunskih stranih natjecatelja potrebno je osigurati visoku tehničku razinu organizacije i kvalitetno suđenje, dovođenjem više stranih sudaca sa WFK licencom. Organizacija uključuje oko 100 volontera pod koje spadaju tehnička ekipa, voditelj, informatičari, domaćice, redarska služba, ostalo osoblje, 50 sudaca, natjecateljska komisija, medicinsko osoblje. Podjela pehara i nagrada održat će se odmah nakon svakog od natjecanja u kategorijama. Ovo natjecanje pridonosi promociji karatea u Međimurju, koje je do sada učinilo mnogo za razvoj sporta i promidžbu našeg malog Međimurja ne samo u Hrvatskoj nego i šire.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1174" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content