Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Započeo projekt INNO-WISEs - Održan prvi sastanak članova projektnog tima

Datum objave: 1. rujna 2017.

Projekt INNO-WISEs ima za cilj na inovativan način pomoći društvenim poduzećima koje zapošljavaju marginalizirane skupine (WISE – Work Integration Social Enterprise) educiranjem i osnaživanjem kapaciteta te posebno kreiranjem participativne platforme za korištenje u radu takvih poduzeća kako bi bila efikasnija i održivija na tržištu posebno u podržjima održive poljoprivrede i turizma te gospodarenja otpadom i recikliranjem.
Projekt je financiran kroz europske strukturne fondove odnosno Europski fond za regionalni razvoj program Central Europe 2014-2020 Interregional Program, a 12 organizacija unutar projekta dolaze iz Italije, Slovenije, Hrvatske i Poljske. Međimruska županija na projektu sudjeluje kao projektni partner. Ukupna vrijednost projekta je 2.309.368,00 eura, a ukupni troškovi Međimurske
županije su 350.677,50 kuna uz sufinanciranje od 298.075,87 kuna. Projekt je službeno počeo 01.07.2017. godine, a trajati će do 30.06.2020. godine.
Članovi projektnog tima svih partnera boravili su u Milanu na pripremnom sastanku 28-29. kolovoza 2017. godine.
Glavni voditelji projekta su: Polytechnic Foundation of Milan, CGM Cooperative Group, Trento Autonomous Province, European Network of Social Integration Enterprises, SENT – Slovenian Association for Mental Health, School of Advanced Social Studies in Nova Gorica, Municipality of Nova Gorica, ITC – Innovation Technology  Cluster Murska Sobota, ACT Group, Institute of Social Sciences Ivo Pilar, Medjimurje County, Association for Regional Co-operation.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content