Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Otvorena 5. Vesela škola nogometa u Malom Mihaljevcu

Datum objave: 22. kolovoza 2017.

U Malom Mihaljevcu i ove se godine održava besplatna Vesela škola nogometa, u kojoj oko 200 djevojčica i dječaka u dobi od 2 do 12 godina tijekom cijelog tjedna mogu uživati u brojnim sportskim edukacijama i popratnim događajima. Organizatori projekta, koji se održava po 5. puta za redom, su Udruga mladih Mali Mihaljevec i Udruga mladih Mihovljan, čiji su članovi ujedno i treneri mališanima. Pripreme za školu započele su tijekom lipnja i srpnja seminarima u Mihovljanu, gdje je 24 trenera osmislilo raznovrsne zabavne dječje igre. Prvom danu nogometne škole prisustvovao je i župan Međimurske županije Matija Posavec, koji je i otvorio program, a uz njega su nazočili i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Mario Medved, načelnik Općine Šenkovec Saša Horvat, načelnik Općine Sveti Juraj na Bregu Anđelko Nagrajsalović, zamjenik zapovjednika Javne vatrogasne postaje Grada Čakovca Robert Meglić i predstavnica Policijske uprave međimurske Nataša Jalšovec-Tomašić.
Župan Posavec: „Međimurje je bogato ovakvim vrijednim projektima“           
Međimurska županija snažno podupire svaku aktivnost kojoj je svrha da potakne djecu na bavljenje sportom, a ova manifestacija ne samo da potiče tjelesnu aktivnost, već kroz zabavni sadržaj promiče zdravi način života. Lijepo je vidjeti sve generacije na okupu, od mališana i mladih, do roditelja i starijih, kako se uključuju u ovakve projekte, kojih na sreću u Međimurju ima mnogo“, rekao je župan Posavec. Glavni koordinator projekta Vedran Kovačić, istaknuo je kako je cilj pokrenuti djecu da se maknu od svakodnevnice računala i mobitela, te da provedu što više vremena u prirodi. „Želimo da se djeca zabave i razgibaju na otvorenome. Polaznici su podijeljeni u grupe po godištima i prolaze kroz 12 polja s različitim igrama loptom i drugim rekvizitima", dodao je. Tijekom pet dana djecu očekuje mnogo zabave, ali i edukativnih sadržaja, a sudjeluju i roditelji koji će se posljednjeg dana manifestacije također okušati u natjecanju. Osim učenja nogometnih osnova, organizatori su pripremili prezentaciju rada vatrogasaca i policije, dok svi sudionici posljednjeg dana, u petak, mogu uživati u nastupu komičara Vlatka Štampara i Tomislava Koze Kozačinskog. Mladim organizatorima iz Malog Mihaljevca i Mihovljana podršku daju i članice i članovi Udruge žena Mali Mihaljevec, DVD-a Mali Mihaljevec i NK Mali Mihaljevec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1155" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content