0.5 °C
1028.0 hPa
44 %

U Svetoj Mariji slavili Veliki Gospu, svoju nebesku zaštitinicu

Datum objave: 16. kolovoza 2017.

Župa Blažene Djevice Marije u Svetoj Mariji obilježila je svetkovinu svoje nebeske zaštitnice još jednom tradicionalnom duhovnom obnovom povodom blagdana Velike Gospe. Velik broj vjernika iz cijelog Međimurja i okolice hodočastio je tijekom cijelog dana u jedno od naših najstarijih svetišta, a središnje misno slavlje predvodio je pater Marko Glogović uz svetomarskog župnika vlč. Pavla Markača. Euharistijskoj svečanosti prisustvovao je i župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, načelnica Općine Sveta Marija Đurđica Slamek, potpredsjednik skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, kao i mnogi drugi predstavnici društvenog, kulturnog i političkog života iz općine i okolice.
Svetkovanje Velike Gospe započelo je trodnevnom duhovnom obnovom u sklopu koje su održana misna slavlja, klanjanja i svete ispovijedi, a u Svetoj Mariji je na sam blagdan održano i veliko mjesno proštenje.  "Najvažnija stvar za koju se moramo boriti je spasiti dušu, što slavimo upravo uznesenjem Majke Božje na nebo. Ovim blagdanom slavimo Uskrs Blažene Djevice Marije", rekao je pater Glogović koji je predvodio ovogodišnju trodnevnicu i središnje euharistijsko slavlje. Pri kraju misnog slavlja istaknuo je Marijinu važnost za svoju župu i mještane, ali i dodao da Sveta Marija iz godine u godinu postaje sve veće mjesto okupljanja vjernika u ovom dijelu Hrvatske. Tom prilikom zahvalio je županu i Međimurskoj županiji na podršci i darovao mu ručni rad vrijednih članica Udruge Svetomarska čipka. "Tko na Veliku Gospu ne ide na Bistricu, ide u Svetu Mariju", dodao je za kraj vlč. Markač, no i mnoga druga svetišta i crkve diljem Međimurja bila su mjesto okupljanja vjernika diljem našeg kraja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1151" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content