Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.4 °C
1022.0 hPa
81 %

Rokovo u Draškovcu – proslavljena 257. obljetnica zavjeta, priopćenje

Datum objave: 16. kolovoza 2017.

Tradicija hodočašća i zavjet svetom Roku proslavljeni su četverodnevnim događanjima u Draškovcu, dok je središnje slavlje započelo svečanom procesijom s kipom svetog Roka. Zaštitnik Župe slavio se uz 257. godišnjicu zavjeta sv. Roku 1760. godine, te je tim povodom svečano misno slavlje predvodio varaždinski biskup msgr. Josip Mrzljak uz župnika Matiju Vonića, a svečanosti su prisustvovali i zamjenici župana Međimurske županije Sandra Herman i Josip Grivec, podpredsjednik skupštine Međimurske županije Dragutin Glavina, saborski zastupnik Darko Horvat , ravnateljica OŠ Draškovec Margit Mirić, te mnogi drugi hodočasnici.
Sv. Rok, zaštitinik Draškovca i cijelog Međimurja
Povodom ovogodišnjeg Rokova organizirano je mnoštvo popratnih sadržaja koji su oplemenili manifestaciju. Uz svete mise i blagoslov za bolesnike, održan je blagoslov vjernika, biciklista i bicikla, blagoslov životinja i blagoslov kruha, procesija oko oltara, ljubljenje moći sv. Roka. Ujedno, bila je i pripremljena izložba „Sve naše župne biciklijade“ i Draškovski sejem na kojem su predstavljene mnoge međimurske rukotovorine. Svečanost “Rokovo u Međimurju” pohodilo je više tisuća vjernika iz Međimurja i susjednih županija, koji u večernjem dijelu Rokova mogu uživati u duhovnom koncertu zbora mladih Modestia iz Draškovca te grupi „Rim“ iz Zagreba.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1152" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content