Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.1 °C
1020.0 hPa
72 %

Svečana sjednica Općinskog vijeća Svete Marije

Datum objave: 11. kolovoza 2017.

Mnogim događajima i nizom manifestacija obilježeni su dani Općine Sveta Marija koji su i ovoga puta privukli mnogobrojne posjetitelje. Središnji događaj, svečana je sjednica Općinskog vijeća, održana u prepunom Domu kulture koju su svojim dolaskom uveličali zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, načelnica općine Sveta Marija Đurđica Slamek i njezin zamjenik Ivica Kočiš, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, načelnik Općine Donja Dubrava Marijan Varga, načelnik Općine Kotoriba Ljubomir Grgec te predsjednik Općinskog vijeća Dražen Šulj i njegova zamjenica Marija Frančić, mjesni župnik Pavao Markač, Nikola Mustač, pročelnik Državnog ureda za reviziju te načelnik PP Prelog Ivan Sokač. „ Siguran sam da ćemo i dalje raditi na zadovoljstvo svih naših mještana, žitelja Općine Sveta Marija, zajedno i u sinergiji“ izjavio je predsjednik skupštine Šulj, iskoristivši priliku čestitati dvadeset velikih godina od proglašenja statusa Općine. „Od svih projekata koje smo napravili i realizirali istaknula bih one najvažnije, izgradnja tržnice, sportsko-rekreacijske parkove u oba naselja, prilaznu cestu uz groblje s parkiralištem te niz drugih projekata koji su možda manje zahtjevni, ali od velikog značaja za naš kraj. Također napravili smo geodetske elaborate za naše nerazvrstane ceste, izmjene i dopune prostornog plana i strategiju razvoja bez kojih se nije nemoguće kandidirati na fondove Europske unije“. istaknula je načelnica Slamek. U ime Međimurske županije nazočne je pozdravio zamjenik Grivec, te naglasio da je svaki i najmanji uspjeh za malu sredinu, veliki uspjeh, a njih je Općina Sveta Marija imala mnogo. „ Iako su želje i potrebe veće od trenutačnih mogućnosti, zajedničkom radom, trudom i suradnjom svih dionika, vjerujem da ćemo sve pokrenute projekte i realizirati uz nesebičnu pomoć i potporu Županije“ zaključio je zamjenik župana.
Nagrade za najvrjednije žitelje općine!
Svečana sjednica bila je izuzetna prilika da se uruče nagrade najzaslužnijim mještanima Općine, za doprinos u sportskom, kulturnom i obrazovnom segmentu. Plakete Općine Sveta Marija dobili su NK Drava - Donji Mihaljevec, NK Mladost – Sveta Marija, LD „Patka“ Donji Vidovec – Sveta Marija, ŠRD „Klen“ – Sveta Marija, Teniski klub Sveta Marija i Društvo žena „Amalija Kranjec“ iz Svete Marije. Nagrađeni su i učenici osnovne škole koji su završili s odličnim uspjehom, dok je učenicom generacije proglašena Ana Hlebec. Zahvalnice su dodijeljene Krim policajcima Policijske postaje Prelog,  Davoru Špoljaru, Marinku Orsagu i Dejanu Kočišu, ekipi seniorki i kadetkinja ŠRD Klen Ivanki Škoda, Pauli Pongrac, Nataliji Žganec, Ivani Pozderec, Lani Picer i Marti Strbad , kadetkinjama ŠRD Drava Luni Kočiš, Magdaleni Kolak, Ani Strbad, Adrijani Komorski te kapetanu Željku Strbadu. Ujedno, nagrađeni  su Mateo Orehovec, Mario Kadmenec, Romina Volar, Manuela Pavlic i Crkveni zbor sv. Cecilija za nesebičan doprinos u raznim društvenim i vjerskim događajima. Završne nagrade su bile dodijeljene za najcvjetniji balkon obitelji Orehovec iz Svete Marije i obitelj Kovač iz Donjeg Mihaljevca te za najuređenije dvorište obitelji Levačić iz Svete Marije te obitelji Hegediš iz Donjeg Mihaljevca.
U kulturno-umjetničkom programu nastupili su Tena Panić s vokalnim izvedbama autohtonih međimurskih pjesama, KUD „Ivan Mustač-Kantor“, crkveni zbor sv. Cecilije i  dramska amaterska sekcija Društva žena Donji Mihaljevec koji su oplemenili cijelu svečanost.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1149" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content