Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ljubav prema rijeci Dravi povezala Međimurje i Podravinu

Datum objave: 10. kolovoza 2017.

U galerijskom prostoru zgrade Scheier proteklog je tjedna otvorena izložba "Umjetnički tok i vizije emocija", trojice umjetnika amatera Siniše Filipa Novaka iz Svetog Križa, Vladimira Bedekovića iz Koprivnice i Željka Petkovića iz Preloga. Ostvarenju ove izložbe pripomogla je Međimurska županija, a svečani program otvorila je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, uz zamjenika Josipa Grivca. Ljubitelja umjetnosti nije nedostajalo, te je uz mnoge posjetitelje izložbi nazočila i Vesna Perišić-Kovač, viša savjetnica za kulturu, udruge, nacionalne manjine i sport Koprivničko-križevačke županije i zamjenik gradonačelnika Grada Čakovca Zoran Vidović.
"Iako su amateri što se edukacije tiče, djela naših umjetnika odišu profesionalizmom i emocijama. Predstavljaju odličnu promociju, kako Međimurske županije, tako i susjedne Koprivničko-križevačke županije, te povezuju naše zavičaje i prirodu", dodala je zamjenica Herman pri otvorenju izložbe. Siniša Filip Novak izrazio je svoje emocije u terakoti, koju kombinira sa drvom, kamenom i metalom, Željko Petković koristio je kamen i mramor, a tehniku slikanja na staklu prezentirao je Vladimir Bedeković. Trojicu umjetnika spojila je ljubav prema zavičaju, prirodnim ljepotama i rijeci Dravi, koja je geografska poveznica dva kraja. Sami autori istaknuli su da ih iznimno veseli suradnja dviju županija, a izložena djela mogu se razgledati u zgradi Scheier do 20. kolovoza.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1148" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content