Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1030.0 hPa
74 %

Priločko je prošćenje, građani slave blagdan Sv. Jakoba Apostola

Datum objave: 25. srpnja 2017.

U jednom od tri međimurska grada danas je najveći blagdan, tradicionalno Priločko prošćenje povodom proslave Sv. Jakoba Apostola, zaštitnika grada i patrona Župne crkve. Ujedno, smatra se i zaštitnikom putnika, kožara i apotekara. U župnoj crkvi euharistijsko slavlje predvodio je vlč. Domagoj Lacković, mladomisnik kojeg očekuje najzahtjevnije putovanje, a to je svećenička služba.
Vlč. Domagoj rodom je iz Slavonskog Broda, a majka mu je Preložanka, pa je u krugu obitelji i mnogobrojnih Međimurki i Međimuraca odradio ovaj prvi veliki korak u svom služenju. Vlč. Domagoj dekretom nadbiskupa Đure Hranića ide u osječku župu Uzvišenja svetog Križa u Retfali, u kojoj će već u kolovozu biti uveden u službu župnog vikara.
Svoju Mladu misu imao je 2. lipnja u Slavonskom Brodu, dok je u Prelogu svoju Mladu misu sekundiciju proslavio s mještanima i mnogim prisutnim vjernicima koji ga podupiru u njegovom životnom pozivu te im svima zahvalio u svom obraćanju.
Danas posebno zagovaram da mi po primjeru života zaštitnika naše Župe živimo, ali ove godine činimo to na poseban način.  Danas je s nama Sin našeg kraja, mladomisnik koji slavi svoju mladu misu. Mogao je izabrati drugo zvanje, toliko je potrebnih liječnika, inženjera i drugih zvanja koji danas u svijetu više prosperiraju i čini nam se da su puno potrebnija. Izabrao je svećeničko zvanje i da narodu naviješta u knjizi Homodeus onu stvarnost da će čovjek 21. stoljeća riješiti problem besmrtnosti i donijeti čovjeku sreću“, istaknuo je u propovijedi msgr. Antun Perčić, generalni vikar.
Svečanoj misi prisustvovalo je više od 30 svećenika i župnika iz svih župa diljem Međimurja, a uz mještane, pripadnike raznih udruga, klubova i DVD-a Prelog, ujedno i župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek sa zamjenikom Zdravkom Kvakanom, potpredsjednik Skupštine Međimurske županije, ujedno bivši preloški gradonačelnik Dragutin Glavina, predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Duro Ujlaki i mnogi drugi.
Svečano i posebno euharistijsko zvanje svojim nastupom oplemenili su mješoviti zbor župe Sv. Jakoba i Ribari Sv. Jakoba.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1137" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content