Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.2 °C
1036.0 hPa
69 %

Obilježena 353. godišnjica pada utvrde Novi Zrin

Datum objave: 18. srpnja 2017.

U sklopu obilježavanja Dana općine Donja Dubrava i 353. godišnjice pada utvrde Novi Zrin na Muri, položeni su vijenci kod tamošnjeg spomen obilježja. Svečanost je započela u prijepodnevnim satima u rodnoj kući akademika Dragutina Feletara, odakle je krenuo mimohod prema župnoj crkvi predvođen članovima Zrinske grade Čakovec i Puhačkog orkestra Donja Dubrava. Nakon svete mise u župnoj crkvi sv. Margarete, sudionici svečanosti krenuli su prema spomen obilježju nekadašnje utvrde na obali Mure, gdje su položeni vijenci i zapaljenje svijeće.
Polaganju vijenaca prisustvovao je i zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec, zajedno s načelnikom Općine Donja Dubrava Marijanom Vargom i drugim općinskim predstavnicima,  predstavnicima Ogranka Matice hrvatske Čakovec, Družbe Braća Hrvatskoga Zmaja Zmajski stol Čakovec i Koprivnica, te Zrinske garde Čakovec.
Utvrda Novi Zrin na Muri razorena je 6. srpnja 1664. godine, što je ujedno godina smrti Nikole VII Zrinskoga čijem su se spomeniku u Donjoj Dubravi također poklonili. Spomenik braniteljima utvrde podignut je prije točno 15 godina,  a zamjenik Grivec naglasio je pritom važnost ovog lokaliteta i njegovih branitelja za povijest. „Vojskovođa Nikola VII Zrinski zajedno sa svojim vojnicima bio je veliko nadahnuće onima koji su kasnije branili i obranili hrvatsku slobodu i samostalnost", dodao je Grivec.
FOTO: Općina Donja Dubrava
[ngg_images source="galleries" container_ids="1128" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content