-0.9 °C
1026.0 hPa
84 %

Suradnja s Mađarima za boljitak turizma Međimurske županije

Datum objave: 12. srpnja 2017.

Na poziv predsjednika Udruge općina uz Muru „Muramente“ (Mađarska) Stjepana Tišlera, ujedno i potpredsjednika Europske grupacije za teritorijalnu suradnju (EGTS) „Regija Mura“ zamjenik župana Međimurske županije Josip Grivec posjetio je sjedište udruge i EGTS-a u Serdahelu. Sastao se pritom osim sa Stjepanom Tišlerom i s Nagyom Árpádnéom i Szakajdom Szilvia. Tema sastanka bila je suradnja jedinica lokalnih samouprava s obje strane Mure, a posebno su se osvrnuli na projekt u realizaciji „Two rivers one goal“ - Dvije rijeke jedan cilj. Realizacija projekta započela je 1. svibnja ove godine i trajat će 20 mjeseci. Vrijednost projekta iznosi 842.285,50 eura ili 6,4 milijuna kuna, a prošao je na natječaju za EU fondove u okviru prekograničnog programa INTERREG V-A Mađarska - Hrvatska za razdoblje 2014. - 2020. Projekt uključuje sve donjomeđimurske (članice EGTS-a) i mađarske općine uz rijeku Muru i Dravu, uključujući i općinu Legrad, gdje će se za potrebe razvoja vodenog turizma s raftingom na rijeci Muri i Dravi izgraditi pontonska pristaništa s uređenjem okoliša. Uredit će se i turističko-sportsko rekreacijski centar uz ribnjak Goričan te Spomen centar Vidovskih zlatara u Donjem Vidovcu.
Razgovaralo se i o mogućnosti zajedničkog ulaganja u gradnju malih ekoloških elektrana na rijeci Muri, kao što su nekad bili mlinovi na rijekama, a kako su pritom pojasnili, mlinsko kamenje zamijenit će generatori. Za drugu polovicu mjeseca najavljene su demonstracija i ispitivanje isplativosti te mogućnost gradnje elektrana ovakvog tipa na Muri. EGTS „Regija Mura“ kojoj su osnivači općine s obje strane Mure zajedno s još šest europskih grupacija od Litve do Španjolske, kandidirat će, kako je pritom dogovoreno, prema EU i jedan novi projekt, onaj „Strategije za podršku ruralnom razvoju“.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1120" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content