Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Na preloškom trgu mnogobrojni građani uživali u jubilarnoj 5. „Operi pod zvijezdama“

Datum objave: 3. srpnja 2017.

U suradnji Grada Preloga, Turističke zajednice Grada Preloga, Doma kulture Grada Preloga, Koncertnog ureda Varaždin i Austrijskog kulturnog foruma Zagreb, na Trgu Slobode organizirana je još jedna, 5. po redu „Opera pod zvijezdama“ koja okuplja mnogobrojne uzvanike i zaljubljenike u klasičnu glazbu. „Opera pod zvijezdama“ je manifestacija koja se svake godine tematski i obujmom širi, a svake je godine sve posjećenija te prerasta u tradicionalnu kulturnu manifestaciju Grada Preloga. Prva ovakva glazbena svečanost održana je 2013. godine, prilikom proslave ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju te od tada do posljednjeg mjesta popunjava gledalište na tamošnjem trgu. Svečanosti pod zvijezdama prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman te gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek.
Bečki glasovi odzvanjali Prelogom!
Ovogodišnji program pod nazivom „Iz Beča s ljubavlju“ oplemenjen je nastupima najboljih austrijskih glasova. Bariton Steven Scheschareg, sopranistica Bibiana Nwobilo u pratnji Hrvatskog komornog orkestra pod dirigentskom palicom najpoznatijeg hrvatskog dirigenta Mirana Vaupotića opjevali su arije i uvertire Mozarta, Kalmana, Lehara, Waldteufela i J. Straussa. Nesvakidašnja glazbena poslastica završena je izvođenjem jedne od najpoznatijih arija „Dođi u Varaždin“ ( Kommt mit nach Varasdien ). Spomenimo kako je opera bila humanitarnog karaktera, te se kupnjom lepeza pomoglo stradalom Dariju Balentu, mladiću koji je nedavno stradao u prometnoj nesreći kod Otoka i zadobio teške ozljede zbog kojih je prebačen na liječenje u Zagreb. 
Odličnim izvedbama Hrvatski komorni orkestar ujedno je najavio ponovni dolazak u Međimurje u prosincu ove godine, kada će 17. prosinca u Župnoj crkvi sv. Jakoba održati božićni koncert.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1110" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content