Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.3 °C
1020.0 hPa
62 %

Čestitka župana Međimurske županije povodom Dana državnosti

Datum objave: 25. lipnja 2017.

Povodom predstojećeg Dana državnosti, župan Međimurske županije Matija Posavec uputio je čestitku u kojoj stoji:
 Poštovane Međimurke i Međimurci!
 Svaki put do ostvarenja zacrtanog cilja sa sobom donosi prepreke koje treba proći, iz kojih treba izaći jači, uzdignute glave i ponosan, te se tek tada cijeni svaki uloženi napor. No do tog cilja treba doći, za isti se treba dodatno potruditi, dokazati drugima, ali ponajviše sam sebi da je ostvariv i dostižan. Prije 26 godina Hrvatska je doživjela jednu od svojih većih pobjeda, ostvarila višestoljetnu želju svog naroda za stvaranjem vlastite države, za samostalnost i neovisnost te mogućnost odlučivanja o našoj sutrašnjici. 25. lipnja obilježavamo dan kada je Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske i Deklaracije o proglašenju samostalne i suverene Republike Hrvatske, dvije prve i ključne odluke naše povijesti koje zaslužuju našu poniznost i zahvalnost. Posebice prema našim braniteljima koji nam u razvitku naše zemlje mogu poslužiti kao primjer zajedništva i solidarnosti, među kojima je bilo i 78 međimurskih boraca koji su diljem Hrvatske kao dio vojnih i policijskih postrojba svoje živote položili za domovinu. Obilježavanje Dana državnosti, dan je ponosa, kada više nego ikad moramo pokazati da možemo i znamo slijediti primjer predanosti svojoj zemlji i kraju, kojem su nas naši bližnji kojih danas nema uz nas, podučili 1991., a neki i borbom u četiri godine koje su uslijedile. Ponekad je žrtva koje je potrebna da se nešto realizira i ostvari, velika cijena, no za onoga koji je podnosi, ulog u budućnost i one kojima je namijenjena, stoga je nikada ne smijemo zaboraviti, već slaviti i prisjećati se, te vlastitim trudom i prepoznavanjem temeljnih vrijednosti, zajednički pristupiti za bolje sutra. Svojim primjerom dokazujemo da je uz odricanje, veliki trud i predani rad  moguće stvoriti zajednicu po mjeri čovjeka, a tako ćemo nastaviti raditi i dalje.
 
                Međimurke i Međimurci!
                Čestitam Vam Dan državnosti!

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content