Datum objave: 14. lipnja 2017.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja raspisuje Natječaj za dodjelu bespovratnih sredstava projektima udruga u području izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja djece i mladih u školskoj godini 2017./2018. u sljedećim prioritetnim područjima:

P1: Promicanje socijalne uključenosti te očuvanja nacionalnoga i lokalnog identiteta:

a) Odgoj i obrazovanje o štetnosti korupcije i koruptivnim rizicima;
b) Odgoj i obrazovanje za očuvanje povijesnog, kulturnog i hrvatskog nacionalnog identiteta;
c) Odgoj i obrazovanje o pravima i očuvanju identiteta nacionalnih manjina, interkulturalizmu i multikulturalizmu te integracije pripadnika nacionalnih manjina i migranata;
d) Poticanje očuvanja kulturne i prirodne baštine te tradicionalnih obrta.

P2: Unapređenje kvalitete života djece i mladih:

a) Razvoj poduzetničkih aktivnosti djece i mladih;
b) Poticanje kreativnosti i stvaralaštva djece i mladih;
c) Odgoj i obrazovanje za financijsku i medijsku pismenost;
d) Razvijanje vještina i kompetencija u području tehnike te informacijskih i komunikacijskih tehnologija.

Projekti u navedenim prioritetnim područjima prijavljuju se Ministarstvu znanosti i obrazovanja sukladno Uputama za prijavitelje.

Iznos bespovratnih sredstava:  Najmanji iznos koji se može zatražiti je 50.000,00 kuna, a najveći 200.000,00 kuna.

Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva raspisuje Natječaj u sljedećim prioritetnim područjima:

a) Škola u zajednici s nultom tolerancijom za govor mržnje i nasilje (odgoj i obrazovanje za ljudska prava, nenasilno rješavanje sukoba, odgovornost i aktivno građanstvo);
b) “Otisak srca” za volonterstvo djece i mladih u školi i zajednici (odgoj i obrazovanje za volonterstvo);
c)  Holistička škola i zajednica (odgoj i obrazovanje o zdravim načinima življenja, očuvanju prirode i održivom razvoju).

Iznos bespovratnih sredstava: Najmanji iznos koji se može zatražiti je 50.000,00 kuna, a najveći 100.000,00 kuna.

Ukupna alokacija: 9.000.000,00 kn.

Udruga je obvezna prijaviti projekt u partnerstvu s najmanje jednom odgojno-obrazovnom ustanovom u jedinici lokalne i područne (regionalne) samouprave (županiji/općini/gradu) u kojoj se projekt provodi.

Rok za prijavu je 30. lipnja 2017.

Više informacija o uvjetima natječaja pogledajte OVDJE.