Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Dodijeljena priznanja najboljima u natječaju „Katastrofe i snage sustava civilne zaštite“

Datum objave: 13. lipnja 2017.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje u cilju podizanja svijesti o postojanju prijetnji od prirodnih i tehničko-tehnoloških katastrofa raspisala je natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta te djece i mladih s posebnim potrebama za školsku godinu 2016/2017, a na temu „Katastrofe i snage sustava civilne zaštite“. Posebna priznanja najboljima dodijelili su zamjenici župana Međimurske županije Sandra Herman i Josip Grivec, ujedno načelnik Stožera civilne zaštite Međimurske županije te Ferid Kašmo, voditelj Odjela za preventivne i planske poslove u Državnoj upravi za zaštitu i spašavanje. 
Pristiglo 513 radova - dječja kreativnost u svrhu prevencije
Ovo je sedmi natječaj u nizu kojeg provodimo. Svake godine organiziramo natječaj za likovne, literarne i foto radove na temu civilne zaštite. Djeca se rado odazivaju i sa zadovoljstvom stvaraju mala umjetnička djela koje svih ovih godina čuvamo. Kreativne ideje i sve što zamisle lako pretoče u sliku ili riječi, te na taj način od najranijih dana uče o prevenciji i civilnoj zaštiti“, rekao je Kašmo te upoznao nazočne s detaljima samog natječaja. Istom se ove godine tako odazvala 21 osnovna škola, 5 područnih škola, 18 vrtića te 1 srednja škola s ukupno 436 likovnih radova, 40 literarnih i 37 foto uradaka. „Edukacija mladih je izuzetno važna, uz neprestano podizanje svijesti, jer znamo da opasnosti ima, opasnosti vrebaju, a najvažnije je da imamo preventivu te da nikada ne moramo intervenirati. Iskrene čestitke mentorima i svima koji su sudjelovali na natječaj, na koje smo izuzetno ponosni, Međimurska županija će i dalje biti podrška i potpora ovakvim i sličnim aktivnostima“, istaknuo je prilikom svog govora zamjenik župana, ujedno načelnik Stožera.
Dobitnici priznanja u Međimurskoj županiji
U kategoriji dječjih vrtića priznanja su dodijeljena Viktoru Brezničaru uz mentoricu Sandru Jany iz DV „Dječja mašta - Čakovec“ i DV „Leptirići - Zebanec“, zatim Juliji Gal i mentorici Mariji Bašek iz DV „Cvrčak“ i PO „Krijesnica iz Čakovca“, a nagrađena je i Neda Mesarek uz mentorice Jagodu Srša i Smiljanu Nedeljko iz DV „Cvrčak – Novo Selo Rok“ i PO Stonoga. U kategoriji osnovnih škola iz Međimurja nagrađena je Magdalena Pleša iz OŠ dr. Vinka Žganca iz Vratišinca uz vodstvo mentora Nenada Kipke, zatim Patrik Branilović iz OŠ Hodošan pod vodstvom nentorice Anastazije A. Balent, iz OŠ Strahoninec učenice Antonia Vrtarić i Hanna Bratinščak uz mentoricu Jadranku Škvorc, iz OŠ Gornji Mihaljevec Marcel Branda, David Mlinarić, Luka Zadravec i Stela Lovrec pod vodstvom mentorice Lidije Novak Levatić,  iz OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec nagrađeni učenici su Leon Tomašek i Kristina Kelkedi uz mentorstvo Nade Grahovec, iz OŠ „Tomaša Goričanca“ Mala Subotica David Horvat, Lucija Šafarić i Ana Marčec uz mentorice Ljiljanu Rinkovec, Ružu Hajdinjak i Eminu Kefelja, te iz OŠ „Dr. Ivana Novaka“ Macinec Saša Borko uz mentoricu Vesnu Perhoč. Dobitnici u kategoriji srednjih škola su učenici Graditeljske škole iz Čakovca Marko Kiš, Ena Jagec i Lucija Obadić, uz mentorstvo Ivana Čondora.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1086" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content