Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.8 °C
1030.0 hPa
74 %

Kulturna priredba „Kraljeve trešnje“ uz djecu OŠ Hodošan i DV „Cipelica“

Datum objave: 7. lipnja 2017.

Kraljeve trešnje jedna je od tri kulturne manifestacije koje se tradicionalno održavaju u dvorištu kuće najistaknutijeg međimurskog slikara, Ladislava Kralja Međimurca. Kako bi se lik, djelo i rad ovog velikog umjetnika približio javnosti te prenio njegov bogati opus i vrijedna ostavština na generacije koje dolaze, Muzej Međimurja Čakovec otvara ovaj prostor prema zajednici i pojedincima te raznolikim priredbama privlači mnogobrojne goste i posjetioce.
I ovom je prilikom veliko stablo trešnje mamilo svojim plodovima, ove godine mališane Dječjeg vrtića Cipelica i Osnovne škole Hodošan koji su pjesmom i plesom uljepšali prigodu. Uz njih, njihove voditeljice i učiteljice, svečanosti su se odazvali zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman koja je program i otvorila, ravnateljica Muzeja Maša Hrustek Sobočan, ravnatelj OŠ Hodošan Marijan Barić, ravnateljica Dječjeg vrtića „Cipelica“ Čakovec Gordana Šoltić Siladi, voditelj promidžbe i marketinga Muzeja Međimurja Čakovec Zlatko Bacinger, te mnogobrojni  gosti.
Ugodan prostor Kraljeva vrta, koji se ovakvim manifestacijama popularizira, razvija te postaje jedno od poželjnijih  mjesto u kulturnom, povijesnom i društvenom životu svih generacija Međimurki i Međimuraca.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1078" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content