Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Društvo Međimuraca u Zagrebu organiziralo 22. Međimursko prošćenje

Datum objave: 6. lipnja 2017.

Zavičajno društvo Međimurje iz Zagreba brine o očuvanju identiteta i kulturne baštine najsjevernije hrvatske županije, a samim time okuplja Međimurce i prijatelje Međimurske županije u Zagrebu. Članovi društva aktivno rade od samog osnutka 1936. godine, od kada svojim aktivnostima okupljaju mnoge gospodarstvenike, znanstvenike, kulturnjake, političare i akademike koji su na svim poljima aktivni u promociji svog rodnog kraja, kao i 40 tisuća Međimuraca iz nekoliko generacija koji žive u našem glavnom gradu. Jedna od takvih aktivnosti održana je prošlog tjedna, kada je prvo održana godišnja izvještajna skupština društva, nakon čega i sveta misa u okviru tradicionalnog, 22. Međimurskog prošćenja.
Još jedna uspješna godina Zavičajnog Društva Međimurja u Zagrebu!
Skupštini su prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, predsjednik društva dr.sc. Danijel Režek, predsjednik Izvršnog odbora Matija Kikelj, predsjednica Uprave Zagrebačkog Holdinga Ana Stojić Deban te mnogi članovi i članice spomenutog društva. „Niz manifestacija koje održavate i svake godine oplemenjujete novim idejama, svakako su na ponos svih nas koji ih rado posjećujemo i pratimo. Radite i gradite uspješnu sliku Međimurja u Zagrebu te stvarate svojim uspješnim radom pozitivnu percepciju našeg kraja u javnosti na što sam izrazito ponosan“, rekao je međimurski župan prilikom svog obraćanja nazočnima. Na samoj skupštini predsjednik Odbora izvijestio je nazočne o radu u proteklom periodu. „Vjerujem da će kroz nastavak našeg rada, doći i do pomlađivanja Skupštine Društva, kako bismo nastavili svoju djelatnost i plodonosan rad“, naglasio je Kikelj. Bitno je napomenuti da su na skupštini imenovani i novi članovi Izvršnog odbora Društva - Damir Smrtić, Grga Jelinić, Agneza Pospiš, Karlo Radmanić, Davorin Radošević, Neven Kočila, Ljudevit Fuš, Ivan Lehki i Matija Kikelj. „Zavičajno Društvo Međimurja ove godine slavi obljetnicu Društva, velikih 80 godina rada u Zagrebu te ćemo ove godine objaviti monografiju koja će biti na ponos svima“, najavio je predsjednik Režek. Samu skupštinu svojim nastupom oplemenili su zborovi KUD Žumberak i KUD Nikola Tesla. U nedjelju pak je u okviru 22. Međimurskog prošćenja održana sveta misa uz direktan prijenos na HRT1 u zagrebačkoj prvostolnici, koju je predvodio prebendar Prvostolnog kaptola Juraj Kolarić u pratnji brojnih svećenika rodom iz Međimurja. Misnom slavlju pridružili su se uz predstavnike Zavičajnog društva, župan Posavec, pripadnici Zrinske garde Čakovec na čelu s predsjednikom Alojzijem Sobočancem te gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak. Prigodnim izvedbama misno slavlje su oplemenili Mirko Švenda Žiga te članovi KUD-a Kotoriba.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1073" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content