Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

U Petišovcima održan 1. Međimurski sejem

Datum objave: 5. lipnja 2017.

Hrvatsko kulturno društvo Pomurje održalo je svoju tradicionalnu priredbu „Piknik“, kao otvoreni kulturno-turistički-zabavni događaj. „Međimurski sejem“ održan je u Petišovcima ispred trgovine i Lero bara obitelji Rob koji su članovi HKD Pomurja te suorganizatori same priredbe. Sama priredba zamišljena je kao kulturno-turistički produkt koji proširuje ponudu Turističke zajednice „Lendava-vabi“, a ujedno i povezuje lokalne zajednice Međimursku županiju i Općinu Lendava. Pripremljena je odlična gastronomska ponuda sajma: kotlovina, sajamske kobasice, vojnički grah te langoši, a prvi posjetitelji, upravo privučeni mirisima i glazbom, pristigli su u velikom broju te se priključili razgledavanju sajamskog prostora. Nije negostajalo domaćih proizvoda: meda, vina, domaćih kolača, bučinog ulja, suvenira i pletenih proizvoda. U kratkoj svečanosti otvorenja sajma prisutnima se obratio gradonačelnik Grada Mursko Središče Dražen Srpak koji je istaknuo odličnu suradnju Grada i Občine Lendava te ponudio sudjelovanje Turističke zajednice na sljedećem sajmu.
Pokrovitelj  sajma je Međimurska županija, ispred koje je sve prisutne pozdravio Darko Radanović, pročelnik Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti, te pritom izrazio zadovoljstvo viđenim, prenio pozdrave župana Matije Posavca i obećao pomoć Međimurja u daljnjem radu u učvršćivanju pograničnog prijateljstva, ali i u vidu sudjelovanja Turističke zajednice Međimurske županije na manifestacijama koje slijede. U ime Turističke zveze „Lendava vabi“ prisutne je pozdravio predsjednik Janez Somi te u svom govoru Međimurski sajam proglasio novim turističkim produktom lendavske općine. Prisutne je pozdravio uz zahvalu svima koji su sudjelovali na ostvarenju 1. Međimurskog sajma, ujedno i Đanino Kutnjak predsjednik Saveza hrvatskih društava Slovenije. Spomenimo kako je sajam posjetio i župan Općine Lendava Anton Balažek, u kratkom kulturnom programu predstavili su se tamburaši HKD Pomurja i mladi tamburaši KUD Žiškovec - TS Tambura, a svojim izlošcima automobila, traktora i motocikla članovi Oldtimer kluba Međimurje Čakovec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1069" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content