Međimurje ugostilo 18. Festival sportske rekreacije osoba s invaliditetom RH

Datum objave: 5. lipnja 2017.

Već tradicionalno, održan je 18. Festival sportske rekreacije osoba s invaliditetom Hrvatske u organizaciji Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Čakovec. Ovom festivalu cilj je okupiti što više osoba s invaliditetom bez obzira na vrstu i stupanj invaliditeta iz cijele Lijepe naše, jer bavljenje sportom osoba s invaliditetom pridonosi poboljšanju općeg stanja organizma, samopotvrđivanja u smislu ublažavanja psihičkih posljedica invalidnosti i lakšeg uključivanja u sam proces prilagođavanja i rehabilitacije, odnosno integracije u društvenu sredinu. Svečanosti otvaranja prisustvovali su i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, koji su svojim dolaskom zaslužili ovacije svih prisutnih. „Drage moje Međimurke i Međimurci, dragi gosti iz ostalih dijelova Hrvatske, ali i iz susjednih država, dobrodošli u grad Prelog, dobrodošli po 18. puta u naše Međimurje. Posebno me veseli što ste i ove godine dio tjedna kretanja kojeg na različite načine obilježavamo diljem Međimurske županije, i eto sigurna sam da ćete uz različite igre, sportske aktivnosti i programe koje su za Vas pripremljeni, danas provesti jedan ugodan dan u međusobnom druženju“, rekla je zamjenica župana i otvorila Festival. „Hvala Vam svima na dolasku na ove lijepe sportske igre u našem gradu, drago mi je vidjeti Vas u takvoj atmosferi i u velikom broju, već vidim da će sve proteći u pravom sportskom duhu, stoga Vam želim svu sreću, a ovdje ste danas svi pobjednici“, ugodnim riječima razveselio je gradonačelnik sve sudionike. „Učesnici svake godine iznova dokazuju svima, kolike su njihove mogućnosti i što sve mogu postići ukoliko im za to pružimo mogućnost“, istaknula je Miljenka Radović, predsjednica Društva te naglasila kako u isto vrijeme Festival svima njima pruža i neka nova znanja, ohrabruje ih, ruši predrasude, pred dvoranom punom ljudi nestaju strahovi i zablude. Festival stvaralaštva i postignuća svake godine je sve veći i sve bolji, a želja svih uključenih u natjecanje ista je, da se sve i nastavi te da potraje još mnogo slijedećih godina jer mladih, kvalitetnih i kreativnih ljudi koji žele i znaju pokazati svoj trud, uvijek će biti.