Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.0 °C
1019.0 hPa
62 %

Festival „Kre Mure i Drove“ oduševio mnogobrojne Međimurke i Međimurce

Datum objave: 4. lipnja 2017.

Tradicionalni festival „Kre More i Drove“  održan je ovog petka na Trgu slobode u Prelogu gdje je okupio velik broj ljubitelja tamburaške glazbe i narodne autorske glazbe kajkavskog narječja. Uz 20-ak prekrasnih pjesmi koje su zaokupile slušatelje koncerta, u međimurskim su taktovima uživali i župan Međimurske županije Matija Posavec sa zamjenicima Sandrom Herman i Josipom Grivcom. Organizator ovog dugogodišnjeg festivala koji je svojim postojanjem i prepoznatljivošću promovirao velik broj međimurskih autora i izvođača je Studio M iz Donjeg Kraljevca, a bitno je spomenuti da je svojim dolaskom festival podržao i predsjednik Programskog vijeća HRT-a Zdravko Kedžo, a večeri nazočili brojni sponzori uz pomoć kojih se i ove godine publici osigurao besplatan ulaz.
Najslušaniji Rajko Suhodolčan i pjesma Senjam te!
Voditeljski par bili su Mirjana Švenda te Željko Sokač, koji su i proglasili najslušanije pjesme u konkurenciji tamburaške glazbe s 13. festivala „Kre Mure i Drove“, Rajko Sudoholčan s pjesmom „Senjam te“, Tamburaški sastav Cure iz Centra s pjesmom „Mi smo Cice“ koja je ujedno i proglašena hitom godine te Stjepan Jeršek Štef uz pratnju TS Frikoci s pjesmom „Još ogenj gori“. Najslušanija pjesma u konkurenciji limene glazbe festivala je „Lepa Međimurka“ u izvedbi Iveka i Drovskih bandisti.
Ovaj nezaobilaznu glazbenu manifestaciju prepoznao je i Hrvatski radio, redakcija narodne glazbe koja ga prati od samog početka, a ove godine po prvi puta sve je pratila i Hrvatska radiotelevizija.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1076" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content