Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Potpisan ugovor za IV. fazu izgradnje Doma zdavlja Čakovec

Datum objave: 3. lipnja 2017.

Jedan od strateških projekata Međimurske županije svakako je Dom zdravlja Čakovec. Kapitalni projekt u zdravstvenom segmentu, investicijski i primarni za samo Međimurje pružit će jedan od najmodernijih, tehnološki najopremljenijih zdravstvenih sustava u Hrvatskoj. Njegovom izgradnjom, korisnicima i dionicima biti će dostupne sve usluge koje u svojoj ponudi ima kompletni hrvatski zdravstveni sustav, a korisnicima će na jednom mjestu, točnije u dvorištu Županijske bolnice Čakovec biti osigurana kompletna primarna, sekundarna i tercijalna zdravstvena zaštita. Tom prigodom u ravnateljstvu Doma zdravlja Čakovec održana je svečanost potpisivanja Ugovora o izvođenju radova na izgradnji objekta Doma zdravlja te njegove IV. faze, a samoj svečanosti potpisivanja ugovora prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, ravnatelj Doma zdravlja dr. Branko Vrčić, te direktor tvrtke „Đurkin“ Zlatko Đurkin, kao predstavnik izvođača radova.
Novih 9.308.108,69 kn za Dom zdravlja Čakovec!
Izgradnjom  novog objekta Doma zdravlja Čakovec postići će se opći cilj koji osigurava učinkovito provođenje zdravstvene zaštite sa svrhom poboljšanja zdravlja građana Međimurja. Podsjetimo da će u samom objektu biti smještena 31 ordinacija ( 15 ordinacija obiteljske medicine, 6 ordinacija dentalne medicine, 4 pedijatrijske ordinacije, 4 ginekološke ordinacije te 2 ordinacije medicine rada ), a ujedno i djelatnost patronaže, zdravstvene njege u kući, RTG zubi i palijativne skrbi. „Ova faza radova na Domu zdravlja Čakovec ide prema dinamici koju smo zacrtali, do kraja 2017. godine građevinski dio trebao bi biti završen, početkom 2018. godine biti će opremanje. Očekujemo da će na proljeće 2018. biti u potpunosti u funkciji. Trenutačno je natječaj vrijedan 2 milijuna kuna rekonstrukcije kirurgije unutar bolnice i čekamo potpisivanje ugovora na 65 milijuna kuna oko stare interne. Ovo je velika investicija u zdravstveni sustav na području Međimurja, dići ćemo primarnu zdravstvenu zaštitu, sekundarnu, također županijsku bolnicu, paralelno s time naša razvojna agencija radi projekte za obnovu ambulanti diljem Međimurja“, rekao je prilikom svečanosti župan te najavio buduće projekte. U 2017. godini proveden je postupak javne nabave za IV. fazu izgradnje, vrijednosti 9.308.108,69 kn s PDV-om, a sredstva su osigurana iz proračuna Međimurske županije, decentraliziranih sredstva, ali i dio vlastitih sredstava Doma zdravlja Čakovec. „Riječ je o IV.-oj fazi, uređenje buduće zgrade Doma zdravlja Čakovec te se do kraja ove godine planira završetak te faze, riječ je o 9.3 milijuna kuna sa PDV-om. Sredstva su i županijska i naša, decentralizirana, znači iz svih strana ulažemo u taj projekt da bi napravili kako treba, da bi završili taj projekt“, rekao je ravnatelj. Završetak kompletne investicije procijenjene na 33 milijuna kuna planira se u 2018. godini kada bi se izvršili završni radovi na termotehničkim instalacijama, vanjskoj fasada te izvršilo uređenje okoliša.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1068" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content