-2.0 °C
1026.0 hPa
85 %

Održana 23. županijska smotra kulturno umjetničkih udruga, tamburaških sastava i orkestara u Mačkovcu

Datum objave: 31. svibnja 2017.

Mačkovec je ugostio 23. županijsku smotru tamburaških sastava, KUD-ova, HKUD-ova, KUU-a i tamburaških orkestara Međimurske županije koja je održana u tamošnjem Društvenom domu. Organizacijski dio preuzeo je domaćin, Kulturno umjetničko društvo Mačkovec na čelu s predsjednikom Ivanom Ujlakijem, a svečanosti je nazočila zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman te mnogobrojni mještani i uzvanici. Skromni počeci prerasli su u manifestaciju poznatu diljem Međimurja koja je na ponos mještanima Mačkovca, ali i brojnim Međimurkama i Međimurcima koji joj se svake godine rado vraćaju. Sve njih okuplja istinsko poštovanje i ljubav prema tamburici, tradiciji te samim svojim dolaskom daju određeni obol popularizaciji i napretku međimurskih taktova. Čast da otvori spomenuti događaj pripala je zamjenici župana koja se tom prilikom osvrnula na dosadašnje djelovanje KUD-a Mačkovec. „Na samom početku htjela bih iskoristiti priliku i čestitati 35. rođendan KUD-u „Mačkovec“, svim njegovim članovima, ali  i njihovom voditelju Ivanu Ujlakiju, dobitniku najveće nagrade Međimurske županije, Nagrade Zrinski za nesebičan, volonterski doprinos te razvoj kulturnog amaterizma. Zahvaljujući marljivom radu i projektima koje provode članice i članovi Vaše vrijedne udruge, i mi danas ponovo imamo priliku uživati u stvaralaštvu sviju vas“, rekla je.
Raznolikost tamburaških orkestara u Mačkovcu!
Ovom prilikom na pozornici prepunog Društvenog doma, uz šarolik repertoar predstavila su se mnogobrojna društva svojim izvedbama. U kategoriji Tamburaških orkestara  svoje pjesme izveli su T.O. KUU-e „Zvon“ iz Male Subotice, Ž.T.O. „Stjepan Bujan-Stipić“ iz Čakovca, T.S. KUD-a „Belica“ iz Belice, T.S. KUU-e “Zasadbreg” iz Zasadbrega, T.S. KUD-a „Mačkovec“ iz Mačkovca, T.S. KUD-a “Šandorovec” iz Šandorovca, T.S. Udruge žena Sivica, KUD “Šandorovec” (mlađi sastav), ženski T.S. “Zvončice i KUU „Zvon“ iz Male Subotice, T.S. KUD-a Žiškovec iz Žiškovca i kao počasni gost smotre KUD „Petar Preradović“ iz Đurđevca. Međimurje je ponovno dokazalo koliko cijeni i voli prošlost koja je utkanu u sadašnjost te se prenosi s generacije na generaciju i radi na njenom očuvanju.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1064" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content