Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana 23. županijska smotra kulturno umjetničkih udruga, tamburaških sastava i orkestara u Mačkovcu

Datum objave: 31. svibnja 2017.

Mačkovec je ugostio 23. županijsku smotru tamburaških sastava, KUD-ova, HKUD-ova, KUU-a i tamburaških orkestara Međimurske županije koja je održana u tamošnjem Društvenom domu. Organizacijski dio preuzeo je domaćin, Kulturno umjetničko društvo Mačkovec na čelu s predsjednikom Ivanom Ujlakijem, a svečanosti je nazočila zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman te mnogobrojni mještani i uzvanici. Skromni počeci prerasli su u manifestaciju poznatu diljem Međimurja koja je na ponos mještanima Mačkovca, ali i brojnim Međimurkama i Međimurcima koji joj se svake godine rado vraćaju. Sve njih okuplja istinsko poštovanje i ljubav prema tamburici, tradiciji te samim svojim dolaskom daju određeni obol popularizaciji i napretku međimurskih taktova. Čast da otvori spomenuti događaj pripala je zamjenici župana koja se tom prilikom osvrnula na dosadašnje djelovanje KUD-a Mačkovec. „Na samom početku htjela bih iskoristiti priliku i čestitati 35. rođendan KUD-u „Mačkovec“, svim njegovim članovima, ali  i njihovom voditelju Ivanu Ujlakiju, dobitniku najveće nagrade Međimurske županije, Nagrade Zrinski za nesebičan, volonterski doprinos te razvoj kulturnog amaterizma. Zahvaljujući marljivom radu i projektima koje provode članice i članovi Vaše vrijedne udruge, i mi danas ponovo imamo priliku uživati u stvaralaštvu sviju vas“, rekla je.
Raznolikost tamburaških orkestara u Mačkovcu!
Ovom prilikom na pozornici prepunog Društvenog doma, uz šarolik repertoar predstavila su se mnogobrojna društva svojim izvedbama. U kategoriji Tamburaških orkestara  svoje pjesme izveli su T.O. KUU-e „Zvon“ iz Male Subotice, Ž.T.O. „Stjepan Bujan-Stipić“ iz Čakovca, T.S. KUD-a „Belica“ iz Belice, T.S. KUU-e “Zasadbreg” iz Zasadbrega, T.S. KUD-a „Mačkovec“ iz Mačkovca, T.S. KUD-a “Šandorovec” iz Šandorovca, T.S. Udruge žena Sivica, KUD “Šandorovec” (mlađi sastav), ženski T.S. “Zvončice i KUU „Zvon“ iz Male Subotice, T.S. KUD-a Žiškovec iz Žiškovca i kao počasni gost smotre KUD „Petar Preradović“ iz Đurđevca. Međimurje je ponovno dokazalo koliko cijeni i voli prošlost koja je utkanu u sadašnjost te se prenosi s generacije na generaciju i radi na njenom očuvanju.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1064" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content