Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurski osnovci i srednjoškolci na Državnoj smotri projekta iz Građanskog odgoja i obrazovanja u Zagrebu

Datum objave: 25. svibnja 2017.

 I ove školske godine na Državnoj smotri Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt građanin, s najviše projekata predstavili su se učenici iz Međimurske županije.
„Boje“ svoje škole i Međimurske županije na Državnoj smotri, ponosno su predstavljali mali građani osnovnih i srednjih škola koji su radili na 15 projekata . Učenici osnovnih škola Varaždinske županije predstavili su 4 projekta.
Na koje su načine ukazali na probleme u svojoj zajednici, kako su odraslima objasnili zašto je bitno da se problemi riješe te koja su rješenja predlagali lokalnoj zajednici, objasnili su tročlanom Državnom povjerenstvu. U izvrsnom dvadeset minutnom izlaganju uz demonstraciju portfelja i dokumentacijske mape te vrlo uspješnim odgovorima na postavljana pitanja članova povjerenstva,vrijedni i aktivni mali građani obranili su svoje uratke . Svojim rješenjima problema , kvalitetno izrađenim portfeljima, veoma detaljnim dokumentacijskim mapama te sigurnim prezentacijama oduševili su Povjerenstvo i dobili mnogobrojne pohvale.  
 Čestitke učenicima i njihovim mentorima na marljivom radu i izvrsnom uspjehu u predstavljanju projekata te promociji svog zavičaja !
Uspješni organizatori smotre bili su MZOS i AZOO. Smotra je održana u Gornjogradskoj gimnaziji i Gimnaziji Tituša Brezovačkog . Gimnazijalci su pripremili svečani program otvorenja i svima zaželjeli uspješan rad i ugodan boravak u glavnom gradu Lijepe naše.
Prijevoz učenika Međimurske i Varaždinske županije bio je osiguran autobusima u besprijekornoj organizaciji III. OŠ Čakovec i Gospodarske škole Čakovec . Svojom nazočnošću na Državnoj smotri , podršku učenicima i mentorima pružili su ravnateljica III.OŠ Čakovec , Nataša Hajdinjak, ravnatelj Srednje škole Prelog , Tomislav Gregur  i predsjednica Povjerenstva  6. županijske/ 4.međužupanijske smotre projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja Međimurske i Varaždinske županije, Aleksandra Oreški.
Projekti učenika  Međimurske županije predstavljeni na Državnoj smotri :
OSNOVNE ŠKOLE
RAZREDNA NASTAVA
OŠ Prelog
Projekt: A što ću biti kad odrastem?
Voditelji: Branka Podgorelec i Silvija Kosec
OŠ Belica – PŠ Gardinovec
Projekt: Ftrgni od zaborava!
Voditelji: Lidija Hertarić i Silvija Micek
OŠ Hodošan – PŠ Palinovec
Projekt: Igre i igračke naših predaka
Voditelj: Sanja Rašan
OŠ Kuršanec
Projekt: Mali volonteri
Voditelji: Zvonka Rakuša
III. OŠ Čakovec
Projekt: Povelja slobode
Voditelji: Zdenka Novak i Aleksandar Bartolić
OŠ Ivanovec
Projekt: Prvi prijatelj
Voditelj: Irena Levačić
 
PREDMETNA NASTAVA
 III. OŠ Čakovec
Projekt: Biciklom u školu
Voditelji: Tihana Preksavec, Tomica Hlapčić i Dražen Ružić uz suradnju Zvonka Ljubića
OŠ Donja Dubrava
Projekt: Budi svoj – imaj vilicu!
Voditelj: Renata Heric
 I. OŠ Čakovec
Projekt: Ekološka pismenost ELIT
Voditelji: Dubravka Kečkeš i Ivana Ružić
I. OŠ Čakovec
Projekt: Kad kruh boli
Voditelj: Snježana Odak Hrkač
OŠ Sveta Marija
Projekt: Kulturna baština i turizam zajedno
Voditelj: Romina Volar
OŠ Belica
Projekt: Različito  je  bitno
Voditelji: Silvija Micek i Lidija Hertarić
OŠ Štrigova
Projekt: Štrigovski dišeči puž
Voditelji: Klaudija Kežman i Jasmina Tuksar
 SREDNJE  ŠKOLE
 
Gospodarska škola Čakovec
Projekt: Sve za lajk !
Voditelj : Patricija Topolnjak
Srednja škola Prelog
Projekt: Recimo „Ne“ plastičnim vrećicama
Voditelji: Mirela Petković i Tanja Gregur
Projekti učenika Varaždinske županije predstavljeni na Državnoj smotri :
 OŠ Petrijanec
Projekt: Mikrofon je naš
Voditelji: Bernarda Skok i Kristina Čačić
 I. OŠ Varaždin
Projekt: Varaždin – grad bicikla
Voditelj: Rosana Štrocinger
 III. OŠ Varaždin
Projekt: Pravo na čitanje – pravo na razvoj
Voditelj: Berislav Njegovec
OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec
Projekt: Rudarski trempač
Voditelj: Suzana Jagić
[ngg_images source="galleries" container_ids="1055" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content