Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

11 učeničkih zadruga na ovogodišnjoj međimurskoj smotri, najbolja „Fijolica“

Datum objave: 19. svibnja 2017.

„Ovdje se danas okupilo 11 učeničkih zadruga, 8 učeničkih zadruga iz osnovne škole, 2 su iz srednjih škola i 1 je iz posebno Odgojne obrazovne ustanove, odnosno  iz Centra za odgoj i obrazovanje. Svi oni koji su se okupili ovdje, sigurno su pobjednici, dakle, samo najbolji su došli, to treba naglasiti kao i svake godine,“ rekla je te ravnateljica Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec Dragica Benčik na novoj smotri radova učeničkih zadruga Međimurske županije. Ovu već tradicionalnu izložbu podržao je i župan Međimurske županije Matija Posavec, uz prisustvo Blanke Horvat predsjednica Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva iz Zagreba, te Boška Ban Vlahek predsjednica Turističke zajednice Grada Čakovca. Pokrovitelji smotre bili su Međimurska županija, Grad Čakovec i Turistička zajednica Grada Čakovca.
Šarolik potencijal učenika iz Međimurja!
Mnogo školaraca na jednom mjestu prikazalo je svoj rad u zadrugama, a samim time i svoje potencijale koje su prezentirali mnogim prisutnima. Impozantna brojka od 494 zadruge koje se nalaze u cijeloj Hrvatskoj te 11 zadruga iz Međimurju ugodno iznenadile i komisiju za ocjenjivanje. „Mislim da su međimurske zadruge u samom vrhu u Hrvatskoj, te nas svake godine ugodno iznenade svojim rezultatima i postignućima“, istaknula je Horvat. Župan Posavec zaključio je ovu prekrasnu manifestaciju sa riječima potpore i podrške svim učeničkim zadrugama u Međimurju „Hvala Vam svima što svake godine na ovakav, ali i mnoge druge načine tijekom godine uljepšavate i naš grad i našu županiju te što promičete vrijednosti koje proizvode Vaše ruke, a to je najvažnije“, pritom je rekao međimurski župan. Nakon vrednovanja svih zadruga, najbolje plasirane su sljedeće zadruge: Učenička zadruga „Fijolica“ Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec osovjila je prvo mjesto, Učenička zadruga „Krugg“ Graditeljske škole iz Čakovca bila je druga, treće mjesto osvojila je Učenička zadruga „Jabuka“ Gospodarske škole iz Čakovca, a četvrto Učenička zadruga „Klopotec“ OŠ Gornji Mihaljevec. Hrvatska udruga učeničkog zadrugarstva će naknadno odlučiti o broju zadruga koje će biti pozvane na Državnu smotru.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1050" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content