Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zajedničkom suradnjom do nove dvorane u Draškovcu

Datum objave: 16. svibnja 2017.

Međimurska županija i Grad Prelog sufinanciraju jednodijelnu sportsku dvoranu u Draškovcu. Svečanosti potpisivanja ugovora o javnoj nabavi radova na izgradnji sportske dvorane osnovne škole Draškovec prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, izvođač radova direktor TEHNIX d.o.o. Đuro Horvat i ravnateljica osnovne škole Draškovec Margit Mirić.
U Draškovcu se gradi jednodijelna sportska dvorana za 3,6 milijuna kuna!
„Drago mi je da je ovim projektom gotov onaj sustav gradnje dvorana koje koštaju i do 15 milijuna kuna, već smo krenuli s gradnjom energetski učinkovitih, ali vrlo funkcionalnih dvorana po cijene koje su i do tri puta manje. Model koji ima sve predispozicije da se pokaže uspješnim primijenit će se na  preostale sportske dvorane koje je potrebno dovršiti i u drugim našim općinama poput Vratišinca, Svete Marije ili Svetog Martina na Muri“, napomenuo je prilikom potpisivanja ugovora župan Posavec te najavio nove projekte, u okviru velikog dana za jednu malu međimursku školu u kojoj je danas potpisan ugovor između izvođača radova tvrtke Tehnix d.o.o. iz Donjeg Kraljevca i Grada Preloga. Kako je regulirano Sporazumom, sufinanciranje će biti po modelu 60% Županija, a 40% Grad Prelog. „Zahvalio bih svima onima koji su pridonijeli da smo došli do ovog čina potpisivanja sporazuma između izvođača i investitora, to su Grad Prelog i Međimurska županija, mislim da je to pravi put da jednim zajedništvom možemo napraviti sve što hoćemo“, osvrnuo se Kolarek. Na samom kraju ravnateljica je rekla planove za novu dvoranu i način na koji će se ubuduće odvijati nastava „ Jedva smo dočekali tu investiciju koju priželjkujemo već godinama, nadamo se da ćemo od 1. rujna 2017., moći započeti  jednosmjenski rad. Dvorana će biti višenamjenska, a naknadno će se s Gradom odlučiti za što će se točno koristiti“, objasnila je. „Izuzetna čast i zadovoljstvo je što možemo prezentirati nove tehnologije i nova rješenja kompanije Tehnix, koju ćemo demonstrirati u Draškovcu. Mjesto koje je centar kulture, vjerske kulture, gdje ćemo s gradnjom sportske dvorane zaokružiti zapravo sadržaj koji pripada, ne samo mjestu Draškovec i okolnim naseljima, nego jednu infrastrukturu“, rekao je pritom Horvat.  Najavljena investicija veliki je izazov, a biti će sagrađena po novom modelu koji još nije viđen u ovom dijelu zemlje.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1044" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content