Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Skupština Hrvatskog liječničkog zbora uz Međunarodni dan sestrinstva

Datum objave: 16. svibnja 2017.

U čakovečkom Hotelu Park održana je najznačajnija godišnja skupština Hrvatskog liječničkog zbora, kako je ove godine izborna, te se pritom glasalo za predsjednika, dopredsjednika, članove Upravnog odbora, suda časti, članove Nadzornog odbora te birao delegat za skupštinu u Zagrebu. Tako je odlučeno kako Dubravka Kapun ostaje i dalje predsjednica, dok je dopredsjednica Andreja Marić, a za članove upravnog odbora biralo se između 13 kandidata, za sud časti između njih 10, te za članove nadzornog odbora između 9 kandidata. Hrvatski liječnički zbor najstarija je udruga liječnika u Hrvatskoj, osnovana 1874. godine i danas broji preko 10.000 članova, pa su njihovu djelatnost tradicionalno došli pozdraviti župan Međimurske županije Matija Posavec te voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine Sonja Tošić - Grlač. „U Međimurju stvaramo uvjete da zdravstvena zaštita, skrb i standard budu najbolji u Hrvatskoj, kada govorimo o zaokruženoj cjelini jedne županije s obzirom da se upravo iz ove županije 83% liječi u našoj bolnici, što je najveći postotak u Republici Hrvatskoj. U tom segmentu, prijavili smo jedan veliki projekt rekonstrukcije bolnice, 50 milijuna kuna ćemo namaknuti iz europskih sredstava i uz još 15 milijuna kuna Međimurske županije stvoriti najbolje uvjete za sve pacijente. Čestitam ravnatelju i na interventnoj kardiologiji koja nam je došla u onom trenutku kada smo kupili aparat za koronografiju, u vrijeme kada su govorili da će se naša bolnica spojiti s onom varaždinskom, kad se govorilo o spajanju odjela“, naglasio je pritom župan, dodao kako je u planu nabavka uređaja za magnetnu rezonancu, te iskoristio priliku da čestita Međunarodni dan sestrinstva. Spomenimo kako su skupštinu svojim vokalnim izvedbama upotpunili članovi Zbora Gimnazije „Josipa Slavenskog“ Čakovec.
Obilježavanje dana Medicinskih sestara!
Medicinske sestre i tehničari cijeloga svijeta 12. svibnja obilježavaju Međunarodni dan medicinskih sestara, u spomen na rođendan Florence Nightingale, britanske medicinske sestre, koja ja postavila temelje modernog sestrinstva. U prostorijama ravnateljstva Županijske bolnice Čakovec održan je prigodan skup, a programom prikazano koliko zapravo medicinske sestre i tehničari doprinose zdravstvenom sustavu te njegovu razvoju. Briga za pacijenta je nešto najteže i najvrjednije, posao koji zahtjeva najveću predanost i poštovanje, uz veliku odgovornost u poboljšanju i očuvanju zdravlja svakog čovjeka.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1039" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content