Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Proslavljeno 20 godina Općine Dekanovec

Datum objave: 16. svibnja 2017.

Prije 20 godina, 13. svibnja 1997. godine, utemeljena je najmanja općina u Međimurju, ali i u cijeloj Republici Hrvatskoj. Obilježavanje 20 godina općine Dekanovec u 2017. godini temelji se na velikom Dekanovčaninu, Florijanu Andrašecu. Njegovim stihovima tako je obilježena i svečana sjednica Općine Dekanovec u tamošnjoj dvorani Društvenog doma koji je bio ispunjen sve do posljednjeg mjesta. Svečanosti su nazočili saborski zastupnici Darko Horvat i Branimir Bunjac, župan Međimurske županije Matija Posavec, te domaćini, načelnik općine Dekanovec Ivan Hajdarović i predsjednica Općinskog vijeća Verica Grbavec. Sjednicu su svojim izvedbama obogatili Limena glazba Dekanovec sa svojim izvedbama tradicionalnih pjesama, a pridružili su ime se supružnici Belić svojim vokalnim izvedbama. „Postoji jedan kontinuitet dobrog rada, a ja Vam se na razini županije mogu zahvaliti na jednoj kvalitetnoj suradnji kojom smo provodili naše projekte općinskim proračunom i obrnuto, dakle od osiguranih udžbenika našim osnovnoškolcima do besplatnog prijevoza, pa sve do onih općinskih projekata za koje je bilo sluha. U tom dijelu posebno ističem izdvajanja za one najmlađe, za novorođenu djecu, a ponosan sam i na komunalne i infrastrukturne projekte koji su u realizaciji“, rekao je pritom međimurski župan Posavec.
Dodijeljeno 15 zahvalnica i 4 pohvalnice
Htio bih naglasiti da je općina Dekanovec u posljednjih 20 godina, uspjela sa zalaganjem, trudom, vještinom, mudrošću pokupiti iz resornih ministarstava i naravno sredstava iz Županije nešto više od 7 milijuna kuna“, istaknuo je načelnik općine Hajdarović koji je upoznao prisutne uzvanike s problemima koji su bili postavljeni, ali u uskoj suradnji općine Dekanovec i Međimurske županije, oni su riješeni ili su u postupku rješavanja. Svečana sjednica je također poslužila da se Općina Dekanovec prigodnim zahvalnicama i priznanjima nagrade oni koji su najviše pomogli razvoju općine. Zahvalnice su zaprimili NK Mladost Dekanovec, SRD Mura, KUU Florijan Andrašec, LD Fazan Dekanovec-Podturen, Limena Glazba Dekanovec, Područna škola Dekanovec, Moto-teks d.o.o., Šantek d.o.o., Telemont d.o.o., Dražen Tot, Miri Milan, Tatjana Dobošić, Matija Sokač, Leondarda Krsnik i Mirjana Blagus, a pohvalnice Stjepan Mesarek, Dražen Krnjak, Tatjana Pintarić i Nikola Sebastijan Jambrošić.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1041" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content