Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

20 godina općine i nezaboravna „Orehijada“

Datum objave: 16. svibnja 2017.

Svečano i dostojanstveno bilo je povodom 20 godina Općine Orehovica, na svečanoj sjednici u tamošnjem Društvenom domu, ali i dan kasnije na nezaobilaznoj manifestaciji „Orehijadi“. Statutom Općine Orehovica određeno je da se 21. svibnja slavi Dan Općine jer je na taj dan u velikoj vijećnici 1997. godine konstituirano prvo OV. Sjednicu su svojim prisustvom pozdravili saborska zastupnica Bernarda Topolko, župan Međimurske županije Matija Posavce sa zamjenicom Sandrom Herman, ali i gotovo svi oni vijećnici koji su u minulih 20 godina radili u Općinskom vijeću i ranije Općinskom poglavarstvu. „Sve što smo radili, radili smo skromno i nenametljivo i danas smo takvi. Ne ističemo se, a ako nas netko prepozna onda smo radosni, a radosni smo sve više i više“, rekao je u svom govoru predsjednik Općinskog vijeća Branko Sušec, te objasnio kako su prilikom osnivanja 1997. godini bili svojevrsno „neželjeno dijete“ koje se za opstanak i ostanak moralo boriti drugačije od ostalih u Županiji, a sve je to činila s minimalnim brojem općinskih službenika, ali s velikim radom i zalaganjem čelnih ljudi Općine i slogom svih općinskih vijećnika bez poznavanja stranačkih boja i predznaka. „Imam preko 60 godina, ali mogu raditi kao 25-godišnjak i tako ću raditi i dalje jer me na to obvezuje 2.685 naših stanovnika, jer me na to obvezuju sredstva koja su nam odobrena s različitih razina vlasti i zato hvala svima koji su ugradili dio svoga truda da ona dođu do nas. Moram raditi i dalje kako bi opravdali priznanje koje smo dobili iz Bruxellesa kao najambasadori Europe u korištenju europskih fondova“, rekao je u svom govoru načelnik Općine Orehovica Franjo Bukal. „Uređena Orehovica čini uređeno Međimurje, a uređeno Međimurje uređenu Hrvatsku“, nastavio je međimurski župan Posavec i dodao da je zbog situacije kakva je bila prilikom osnivanja, trebao netko tko će prvi podmetnuti svoja leđa, a to već 16 godina, nakon Zlatka Orsaga iz Vularije, radi Franjo Bukal. „21. svibnja je Dan Općine, neka 21. svibnja načelnik bude darivan da i dalje vodi ovu uglednu sredinu“, dodao je i objasnio da posebno cijeni brigu za najmlađe, trud koji su zajednički uložili u okončanje izgradnje sportske dvorane, te dodao da se na ovom području u proteklih 10 godina napravilo više nego prijašnjih 50 godina zajedno, misleći pritom na naselja Orehovica, Vularija i Podbrest.
Festival sega ka kcoj ide!
U okviru obilježavanja dana Općine pripremljena je „Orehijada“, smotra folklora u organizacija KUD-a Fijolica koja je u dvorani Društvenog doma prikupila brojne mještane, ali i goste ljubitelje glazbe i plesa. „I danas imamo ovdje prijatelje iz cijele Hrvatske, drago mi je što nam se predstavljaju, također imamo i jedan gostujući KUD iz jedne druge županije koji će plesati Međimurju, što nas je ugodno iznenadilo u sklopu naše današnje manifestacije“, izjavio je predsjednik OV i KUD-a Sušec. „Moram reći veliko hvala KUD-u Fijolica, svim članovima i onima koji su aktivni i koji podupiru naš KUD, i da eto 4.-u godinu za redom održavamo festival Orehijadu i svega popratnoga što ide uz to“, rekao je načelnik. „Nije samo pjesma, ono na što moramo dati naglasak u zadnjih 20 godina općine, jer osim odličnog KUD-a i tradicionalne Orehijade imate projekte i rezultate, aktivnosti udruga. Budite ponosni na to, budite ponosni na Vaše mjesto i na manifestaciju koju danas obilježavamo“, naglasio je međimurski župan Posavec i tim riječima otvorio i ovogodišnju Orehijadu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1043" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content